Yeni Elektrikli Araç Precept Görücüye Çıktı

Volvo grubuna ait olan Polestar, yeni elektrikli sedan konsept aracı Precept'i tanıttı. Precept, ayrıca büyük ölçüde çevre dostu bir tasarım gerçekleştirmiş.

Precept Görücüye Çıktı

Volvo grubuna ait olan Polestar, yeni elektrikli sedan konsept aracı Precept'i tanıttı.

Polestar, henüz ilk elektrikli aracını piyasaya sürmedi ancak bu gelecekteki arabalarının vizyonunu göstermesini engellemiyor. Otomobil üreticisi, şirketin gelişen tasarım dilini ve teknolojik hedeflerini sergileyen bir konsept sedan tasarımı olan Precept'i tanıttı.

Polestar'ın en yeni elektrikli araç konsepti sürdürülebilirlik için tasarlanmış. Aracın tasarımında sensörler ve Android kabin teknolojisi kullanılmış. Ön camın üstünde "artan sürüş yardımı" için bulunan Lidar bölmesi göze çarpıyor. Precept tasarımında, Polestar, geleneksel dikiz aynaları ve hatta her zamanki arka camı kapatmış, bunun yerine Audi E-Tron tarzı kameraları ve kısmen arkaya doğru uzanan bir cam tavan kullanılmış. Bu sayede, erişimi kolaylaştıran yüksek monte menteşelere sahip, daha büyük bir bagaj kapağı kullanımını mümkün kılmış.

Tamamen Çevre Dostu Bir Tasarım

Tamamen Çevre Dostu Bir Tasarım

Precept, ayrıca büyük ölçüde çevre dostu bir tasarım gerçekleştirmiş. Koltuk yüzeyleri, yastıklar, koltuk başlıkları ve halılar 3D örme plastik şişeler, mantar vinil ve hatta geri kazanılmış balık ağları gibi geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış. Bu arada iç paneller ve koltuk arkalıkları, yüzde 80 daha az plastik atık olan ve daha hafif keten bazlı kompozitlerden yapılmış.

Volvo grubunun bir üyesi olan Precept bu yeni model ve çevre dostu elektrikli araç tasarımıyla, otomobil severlerden tam not alacak gibi duruyor.

YORUMLAR