Yeni Facebook Alışveriş Servisinin Suyunu Çıkarmayı Başardılar

Yeni Facebook Alışveriş Servisinin Suyunu Çıkarmayı Başardılar

Kısa bir süre önce hizmete açılan ve Facebook Marketplace olarak adlandırılan Facebook alışveriş servisi bir hayli ilginç satış ilanlarıyla gündeme geldi. Facebook Marketplace servisi şu an için sadece Amerika'da kullanıma açıldı. Yakın zaman içerisinde bu servisin diğer ülkelerde de hizmete açılması bekleniyor. Fakat Facebook Marketplace kullanıma açıldığı ilk günlerden itibaren kullanım amacının dışına çıkmaya başladı.

Facebook Marketplace servisi üzerinde kullanıcılar kendi ilanlarını oluşturarak sundukları hizmetleri, sahip oldukları eşyaları veya kendi ürettikleri şeyleri satışa sunabiliyorlar. Diğer insanlar da bu ilanlara göz atarak ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Fakat Facebook ilanların açılmasını sağlamak ve bu ilanları kontrol etmek dışında herhangi bir alışveriş sürecine müdahale etmiyor. Kullanıcılar ödeme şekillerine ve teslim şartlarına kendi aralarında karar veriyorlar.

Facebook Marketplace'in denetiminde yaşanan bir hata nedeniyle saçma ve illegal ilanlar ortaya çıktı. Bu ilanlar arasında silah, uyuşturucu, cinsel ilişki ve canlı hayvan ilanları gibi satış ilanları da yer almakta. Facebook yetkilisi Mary Ku bu teknik problemin ilanları gözden geçirmelerini engellediğini ve bu sebeple ortaya kontrolsüzce ilanlar çıktığını açıkladı.

Mary Ku durum için Facebook adına özür dilerken problemi çözmeye çalıştıklarını ve sorunun tekrar yaşanmaması için çabalayacaklarını da sözlerine ekledi.

Facebook, İkinci El Alışveriş Yapılabilecek Facebook Marketplace Servisini Açıyor

YORUMLAR