Yeni Far Cry Oyununun İlk Videosu Yayınlandı

yeni far cry oyunu

Ubisoft tarafından geliştirilen ve yayınlanan Far Cry serisini takip ediyorsanız, serinin her oyununda farklı bir temanın işlendiğini biliyorsunuzdur. Yayınlanan yeni Far Cry videosu ise bu sene çıkacak oyunun temasına dair sağlam ipuçları içeriyor.

İlk iki oyunu Crytek tarafından geliştirilen, sonrasındaysa Ubisoft’a satılan Far Cry serisi, bugüne kadar ilginç ve farklı yapımlarla oyuncuların karşısına çıkmıştı. Bugüne kadar taş devrinden Amerika’nın farklı dini cemaatlerine kadar akla hayale gelmeyecek konuları alan serinin yeni oyununa dair ilk video bugün yayınlandı.

The Game Awards yani Oyun Ödülleri 2018 kapsamında bir dizi video yayınlayacağı bilinen Ubisoft, ödül töreni öncesinde resmi YouTube kanalı üzerinden yayınladığı Far Cry Game Awards 2018 Teaser videosuyla yeni oyuna dair ilk detayları merak edenlerle paylaşmış oldu.

Yayınlanan videodan anladığımız üzere post-apocalyptic denilen kıyamet sonrası bir dünyayı ele alacağı anlaşılan yeni Far Cry, farklı yapısıyla dikkat çekti. Diğer kıyamet sonrası oyunların aksine, yıkılmış ve üzerinde dumanlar tüten bir dünyanın aksine çiçekler açmış, rengarenk bir çevrede geçmesi muhtemel görünen oyunda, farklı silah türlerinin olacağı da gözlerden kaçmadı.

Akşam saatlerinde düzenlenecek ödül töreninde videonun tamamının yayınlanması beklenirken, son Far Cry oyununun Mart 2018’de piyasaya sürüldüğü düşünülürse, Ubisoft’un yeni oyun için biraz acele ettiği söylenebilir.