Yeni Gmail Reklamları Can Sıktı

Yeni Gmail Reklamları Can Sıktı

Google görünüşe göre artık kullacıların Gmail gelen kutuları üzerinde reklamlara yer vermeye başladı. Sessiz sedasız bir şekilde ortaya çıkan bu yenilik ilk olarak Gmail kullanıcıları tarafından fark edildi ve gerçekten büyük tepkiler uyandırdı. Öyle ki Gmail hesaplarına giren kullanıcılar zaten reklamları üst ve yan bölümlerde görüntülemekteydiler. Yeni gelen reklam biçimiyse; gelen kutumuz içerisinde yeni bir e-posta gelmiş gibi görüntülenmekte. Yoğun bir e-posta trafiğine sahip olan ve e-postalarını düzenlemekte zorlanan kullanıcılar için bu durum gerçekten çok sıkıcı olacağa benziyor.

İşin ironik olan kısmıysa en son Google tarafından gelen kutusundaki karışıklığı önlemek için geliştirilen ve e-postalarınızı gruplayarak gelen kutunuz içerisinde karışıklığa son verebileceğiniz farklı e-posta grupları için farklı sekmeler özelliğinin hemen ardından, Google'ın ortaya çıkarmış olduğu yeni reklam biçimiyle birlikte e-posta hesaplarımızı tekrar karmaşık bir hale getirmesi.

Şükürler olsun ki Google tarafından Gmail üzerine eklenen bu yeni reklam türü sadece günlük fırsatların, tekliflerin ve diğer pazarlama e-postalarının yer aldığı tanıtımlar bölümü altında görüntüleniyor. Şu an için beta sürümünde olan yeni reklam türü, anlaşılan o ki ilerleyen günlerde daha çok kez karşımıza çıkacak.

Hala eski Gmail kullanıcı arayüzünü kullananlar arasında yer alıyorsanız, şanslısınız çünkü bu yeni yayınlanmaya başlayan reklam türüyle karşı karşıya kalmayacağınız anlamına geliyor. Tabii ki şimdilik. Eminim ki Gmail'ın yeni arayüzünü seven birçok kullanıcı olduğu gibi eski arayüze geri dönüş yapmak isteyenler de çoğunluktadır. Yeni yayınlanmaya başlayan bu can sıkıcı reklam türü eminim ki bir çok kullanıcıyı eski arayüze dönmek için teşvik edecektir.

HTC One ve HTC One Mini Karşı Karşıya

YORUMLAR