Yeni Google Drive Güncellemesi ile iPhone’dan Android’e Transfer Nasıl Yapılır?

Yeni Google Drive Güncellemesi ile iPhone’dan Android’e Transfer Nasıl Yapılır?

Bugün güncellenen Google Drive uygulaması, iPhone kullanıp da Android’e taşınmak isteyen pek çok kullanıcıya ilaç gibi gelecek. Android işletim sisteminin resmi sayfasında da konuyla ilgili olarak detaylı bilgi veriliyor.

Android web sayfalarında açıklanan bu transfer işlemi o kadar da karmaşık değil. 3 adımda yapılabiliyor.

1.Adım: Google Drive İndirin ve  Kurun

Telefonunuzda Google Drive yüklenmişse son sürüme yükseldiğinden emin olun. Ya da hemen aşağıdan Google Drive’ı indirin ve kurun

2.Adım: Dosyalarınızı Transfer Edin

iPhone’nuzda bulunan aktarmak istediğiniz içeriği seçin. Bunun için Google Drive yedekleme sihirbazını kullanabilirsiniz. Menü> Ayarlar> Back Up sekmelerini takip ederek tek tek seçebilir ya da “hepsini” işaretleyerek  “Yedeklemeyi Başlat” seçeneği ile birkaç saat içerisinde tüm iPhone içeriğinizi Google Drive’a aktarmış olacaksınız.

3.Adım: Android Telefona Giriş Yapın

Android Telefonunuzdan Google Drive’a Giriş Yapın. iPhone telefonunuzu yedeklediğiniz e-posta hesabını kullanarak Android telefonunuzdan iPhone yedeklerine ulaşabilirsiniz.

4. Adım: Her Şey Hazır

Artık her şeyi Android telefonunuzda görüntüleyebilir ve kullanabilirsiniz. Aşağıdaki uygulamaları Android telefonunuza kurarak tüm iPhone bilgilerini değerlendirmeniz mümkün olacaktır.

YORUMLAR