Yeni Google Nexus Telefonu da LG Üretecek

Google ile LG arasında süregelen Nexus telefon işbirliğinin önümüzdeki dönemde de devam edeceği kesin görünüyor.

Yeni Google Nexus Telefonu da LG Üretecek

Google'ın her sene kendi adını verdiği bir Android akıllı telefon ürettiğini hepimiz biliyoruz. Mevcut LG Nexus 4 ve ondan önce Samsung Galaxy Nexus pek çok kullanıcının en sevdiği cihazlar arasında yer alıyorlar. Tamamen Google'ın desteğini arkasına alan bu cihazların güncellemeleri en çabuk alan telefonlar oldukları ve Android ile donanım gücünü en verimli şekilde kullandıkları aşikar.

Korea Times tarafından aktarılan bilgilere göre Nexus 4'ü üreten LG, yeni Nexus modeli için Google tarafından yeniden tercih edilmiş durumda ve iki şirket arasındaki işbirliğinin devam edeceği kesin. Özellikle Nexus 4'ün aldığı iyi yorumların ve cihazın kaliteli görünüşünün Google'ı ikna ettiği ve bir kaç küçük sorun varolsa da bunların sonraki modellerde düzeltilebileceği de aktarılıyor.

Bir sonraki modelde donanım olarak beklenenler ise 2 GB RAM ve Nexus 4'te olduğu gibi doğru bir işlemci seçiminin yapılmış olması. Zira LG Nexus 4 bir şov cihazı değil ve tamamen kullanıcılara en iyi Android deneyimini sunmak üzere tasarlanmış bir akıllı telefon. Yeni telefonun Android 4.3 işletim sistemi ile birlikte piyasaya sürülmesi ve daha ileri tarihlerde Android 5.0'ı alması bekleniyor.

YouTube'da ücretli kanal dönemi başlıyor mu?

YORUMLAR