Yeni GoPro Hero 4 Session Küçüldü ve Cebimize Kadar Girdi

Yeni GoPro Hero 4 Session Küçüldü ve Cebimize Kadar Girdi

GoPro, yeni modeli Hero 4 Session‘ı tanıttı ve satışa sundu. Hero 4 Session bugüne kadar geliştirilen en küçük GoPro.

GoPro’nun yeni modeli Hero 4 Session,  her hangi bir bir korumaya gerek kalmaksızın 10 metreye kadar su altında kalabiliyor, toza karşı dayanıklı ve çift mikrofon taşıyor. Daha önce piyasaya çıkan kardeşlerine oranla Hero 4 Session, yüzde 50 daha küçük (1.27 cm ufalmış) ve yüzde 40 daha hafif (74 gr hafiflemiş). Ancak Hero 4 Session 4K kayıt yapamıyor. Sadece 1080p 60fps, 720p 100fps ve 1440p 30fps video çekebiliyor. Ayrıca 8-megapiksel fotoğraf kalitesi de sunabiliyor.

GoPro Hero 4 Session’da dokunmatik LCD ekran bulunmuyor. Ağırlıklı olarak akıllı telefonlara gelen bir uygulamayla kontrol ediliyor. Çift mikrofon sistemine sahip yeni kamera artık daha az gürültülü kayıt yapıyor.

Dünyada en çok satan kamera olma liderliğini kimseye kaptırmayan GoPro, 2015 yılının ilk 3 ayında 363 milyon dolarlık satış gerçekleştirerek geniş bir pazar paydası elde etmeyi başarmıştı.  

Bilindiği gibi GoPro’nun pazarda rakibi çok. Fiyat açısından GoPro’yu zorluyorlar. Ancak GoPro piyasaya rakipleri Xiaomi ve Garmin’den daha hakim ve 5 farklı kamerayla her kitleye hitap edebiliyor. GoPro Hero 4 Session 400 dolar fiyatla satılıyor.

İşte tanıtım videosu:

En İlginç GoPro Videoları

GoPro Hero - GoPro Hero 3 Black Edition Karşılaştırması

GoPro Uzay Yürüyüşü Filme Alındı, Sonuç: Etkileyici!

YORUMLAR