Yeni Gorilla Glass 4 ile Şimdi Darbeler Düşünsün

Yeni Gorilla Glass 4 ile Şimdi Darbeler Düşünsün

Corning şirketinin ürettiği Gorilla Glass markalı ürünler, milyarlarca mobil cihazı korumaya devam ediyor. Samsung, LG, iPhone ve benzeri büyük üreticiler mobil cihazlarında kullanacakları dokunmatik ekranlar için Gorilla Glass’dan vazgeçmiyorlar.


Gorilla Glass’ın bazı serileri sert düşüşlerde ve keskin darbelerde hasar alabiliyordu, ancak yeni duyurulan Gorilla Glass 4 için Corning kendinden emin konuşuyor. Corning, yeni nesil Gorilla Glass 4’ün eski sürüm ürünlerden yüzde 80 daha dayanıklı olacağını iddia ediyor.

Gorilla Glass 4, mobil cihazların yüz üstü olarak bir metre yükseklikten en sert zeminlerde yere sertçe düştüğü anda bile hiçbir hasar görmeyeceği şekilde üretiliyor. Gorilla Glass 4, özellikle keskin uçlu sert darbelere karşı özel olarak tasarlanıyor. Bu tür darbeler cihazlara arka kısmından geldiğinde bile cihazı ve ekranını tamamen kırabiliyorlar. Ancak bu noktada Gorilla Glass 4 bir destek vazifesi görecek ve cihazın önden ya da arkadan alacağı darbelere karşı dayanıklı olacak.

Gorilla Glass 4 Test Aşamaları

Gorilla Glass 4’ün ne zaman telefonlarımızı koruyacağı hakkındaki sorulara Corning firması, siparişlerin alındığını, testlerin neredeyse bittiğini ve üreticilere gönderim yapmaya başlamak üzere olduklarını söyleyerek cevap verdi.

Gorilla Glass Otomobillerde de Kullanılacak

Mobil Cihazlara Ultra Çizilmez Gorilla Glass 3 Geliyor

YORUMLAR