Yeni Half-Life Oyunu VR İçin Çıkabilir

Yeni Half-Life Oyunu VR İçin Çıkabilir

Üzülerek söylüyoruz ki; ortaya çıkan bilgiler yine Half-Life 3'ün çıkmayacağını gösteriyor. Daha doğrusu yayınlanan bir video, sızdırılan bazı kodların, Valve'ın üzerinde çalıştığı bir Half-Life VR oyununa işaret ettiğini gösteriyor.

Half-Life serisi, gerek hikayesi gerekse oynanışıyla bütün oyun dünyası tarafından çok seviliyor. Hatta bütün oyuncuların en çok beklediği oyunların başında Half-Life 3 var desek abartmış olmayız. Özellikle Half-Life 2'nin bittiği yer ve cevaplamadığı soruları sebebiyle yeni bir oyunun çıkacağına kesin gözüyle bakılıyordu. Fakat oyunun çıkışının üzerinden geçen onlarca yıla rağmen hala HL3'ü görmüş değiliz. Maalesef, uzun süre de göremeyeceğiz gibi duruyor.

Valve News Network isimli bir Youtube kanalı, bugün hemen aşağıda görebileceğiniz bir videoda yayınladı. Yayınlanan videoda Steam VR için hazırlanmış Destinations isimli bir uygulamanın içerisine gizlenmiş kodlardan bahsediliyor. Destinations, sizi VR başlıklarla benzersiz noktalara götürmeyi amaçlayan bir uygulama. Videoda iddia edilene göre bu uygulamanın kodları arasında Half-Life VR ve Half-Life silahlarına dair bilgiler yer alıyor. 

Bunun direkt olarak Half-Life VR için bir gönderme olmadığı da yine videoda söyleniyor. Yani Valve çalışanları deneme için Half-Life kodlarını kullanmış olabilirler ya da Destinations ile birlikte Half-Life evreninde tura çıkacağımız bir bölüm yapılıyor olabilir. Yine de Valve'ın her işinin bir tarafından Half-Life'a dair kodlar bulunması bizi hem heyecanlandırıyor hem de kızdırıyor. Artık gelsin şu Half-Life 3!

Valve Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Beraber Half Life 3 mü Geliyor?

Half-Life 3'ün Geliştirilmesinde Valve'e Destek Olmak İçin Bağış Topluyorlar

Half-Life 3'ün Yapım Aşamasında Olabileceğine Dair Kanıtlar Dota 2'nin İçinde Bulundu

YORUMLAR