Yeni iMac Pro Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Yeni iMac Pro Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

San Jose'de düzenlenmeye devam edilen Worldwide Developers Conference 2017 etkinlikleri kapsamında Apple yeni ürünlerini tanıtmaya devam ederken, bunlar arasında en heyecan verici olanı iMac Pro'yu da tanıttı. 

"Yapılmış en güçlü Mac" olarak tanıtılan yeni iMac Pro'nun üç farklı işlemci seçeneğinin olacağı belirtildi. Xeon işlemciler kullanacağı belirtilen yeni sistemin 8, 10 ve 18 olmak üzere üç farklı çekirdek seçeneğinin olacağı da söylenenler arasına girdi. Ekran kartı konusunda da yenilik yapan Apple, 16GB VRAM'e kadar destek veren tamamen yeni AMD Radeon Vega ekran kartlarını kullanacağını açıkladı. Bununla birlikte iMac Pro'nun 16GB VRAM ve 4TB SDD depolama alanı sunacağının da altı çizildi. Dahası 18 çekirdek kullanan modelin, 128GB RAM'e kadar yükselebileceği de söylendi. O sırada seyircilerden birinin "sonunda!" şeklinde bağırması da aslında bunun beklenenler arasında olduğunu gösterdi.

Tüm bunların yanı sıra 1080p çekim yapabilen FaceTime kamerası, 500W güç kaynağı, daha güçlü hoparlörler ve daha birçok farklı güncellemenin olduğu da duyuruldu. Bununla birlikte yeni iMac Pro'nun en önemli özelliklerinden bir tanesi olarak da havanlandırma sistemi gösterildi. Yeni sistemle birlikte ekranın neredeyse tamamı havanlandırma için kullanılırken, daha az ısınma vaat edildi.

Böylesine bir sistemi başka işletim sistemiyle hazırlamaya çalıştığınızda 7,000 doların daha üstünde bir ödeme yapmanız gerektiğiniz söyleyen Apple, 8 çekirdekli olan giriş modelinin 4,999 dolar fiyat etiketiyle satılacağını da söyledi. Bütün bu özelliklerine sahip olan modellerin de bu aralık ayından itibaren satılmaya başlanacağı da duyurulanlar arasındaydı. 

Tüm bunlarla birlikte diğer iMac modlelerinin de güncellendiği açıklandı. MacBook Pro'ların yedinci nesil Intel Kaby Lake işlemcilerle güçlendirildiğini söyleyen Apple, iMac'lerin de daha iyi ekranlar, yüksek çözünürlük desteği, VR eklentisi gibi beklenen özellikleri taşıyacağı da açıkladı.

Apple'dan 4K UHD 21.5 inç iMac Geliyor

Yenilenmiş MacBook Pro ve iMac Önümüzdeki Günlerde Açıklanacak

YORUMLAR