Yeni iPad Pro Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Yeni iPad Pro Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Apple, dün akşam saatlerinde düzenlediği etkinlikte yeni mobil işletim sistemi iOS 11'i ve yeni iPad Pro modelini resmi olarak tanıttı. Bu tanıtımla birlikte yeni iPad Pro fiyat listesi ve yeni iPad Pro özellikleri de belli oldu.

Yeni iPad Pro'ya baktığımızda en çok dikkat çeken değişikliğin artan ekran boyutu olduğunu görüyoruz. Hatırlanacağı üzere bir önceki iPad Pro modeli 9.7" boyutundaki bir ekrana sahipti. Yeni iPad Proise 10.5" boyutunda bir ekrana sahip. Apple'ın "Dünyanın en gelişmiş ekranı" olarak tanımladığı bu büyük ekran, yeniden yapılandırılmış Retina ekran teknolojisine sahip. Daha az ışık yansıtan, daha canlı renkler sunan bu ekran daha çok oyuncu monitörlerinde gördüğümüz 120 Hz yenileme hızını da desteklemekte.

Yeni iPad Pro, Apple'ın kendi ürettiği A10X Fusion işlemci ile desteklenmekte. 6 çekirdekli bu işlemci sayesinde 4K çözünürlükte video düzenleme, 3D modelleme renderı alma gibi ağır işler yapabiliyorsunuz. Yeni iPad Pro'nun 4 farklı renk seçeneği ve 3 farklı depolama alanı seçeneği bulunuyor. Gümüş, Altın, Uzay Grisi ve Roze Altın renklerde satın alabileceğiniz yeni iPad Pro en düşük 64 GB depolama alanı seçeneğiyle gelmekte. Diğer depolama seçenekleri ise 256 GB ve 512 GB. Bu modeller için Apple Türkiye mağazasında yer alan Türkiye fiyatları şu şekilde: 

Sadece Wi-Fi Destekleyen Modeller
64 GB 2.999 TL
256 GB 3.449 TL
512 GB 4.349 TL

Wi-Fi ve mobil internet destekleyen modellerin fiyatları ise şu şekilde:

Wi-Fi + Mobil İnternet Destekleyen Modeller
64 GB 3.599 TL
256 GB 4.049 TL
512 GB 4.949 TL

Yüksek dolar kuru ve yüksek vergilere bağlı olarak yeni iPad Pro fiyatlarının el yaktığı söylenebilir.

Yeni iOS Sürümü iOS 11 Tanıtıldı, İşte Özellikleri

YORUMLAR