Yeni iPad ve OS X Yosemite 16 Ekim'de Tanıtılabilir

Yeni iPad ve OS X Yosemite 16 Ekim'de Tanıtılabilir

iOS 8'den sonra en çok merak edilen konuların başında yer alan yeni iPad ve Mac'lerin yanı sıra OS Yosemite için ilgi çekici bilgiler geldi.

Apple'ın her senenin sonuna doğru gerçekleştirdiği ve daha çok iPad, Mac gibi diğer ürün gruplarının üzerinde durulduğu etkinlik hakkında yeni bilgiler geldi. 21 Ekim'de gerçekleşmesi beklenen etkinlik, sızıntılarıyla ünlü site Re/Code'dan gelen habere göre 16 Ekim'de yapılacak.

Aslında 16 Ekim'de gerçekleştirilecek etkinlikte parmak izi sensörüne sahip ve donanım olarak daha güçlü yeni nesil iPad'lerin tanıtılacağına kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca OS X Yosemite'in nihai sürümünün de sahne alacağı etkinlik, birçok Apple hayranını fazlasıyla heyecanlandırıyor.

Fakat birçok kişinin asıl merak ettiği konu retina ekranlı yeni Macbook Air'ın tanıtılıp, tanıtılmayacağı. Daha önce basında yer alan bilgilere göre retina ekranlı Macbook Air sadece 12 inç opsiyonuyla ve fansız olarak satışa çıkacak. Ancak iPhone ve Pad'lerin aksine Macbook'lar hakkında en ufak bir görselin sızmamış olması, bekleyenlerini daha da fazla heyecanlandırmayı sürdürüyor.

Bakalım beklenildiği gibi retina ekranlı Macbook Air ve 12.9 inç'lik iPad Pro, 16 Ekim'de düzenleneceği belirtilen etkinlikte kullanıcıların karşısına çıkacak mı göreceğiz.

YORUMLAR