Yeni iPhone 11, Wi-Fi 6 Teknolojisi İle Gelebilir

Apple iPhone Çentik 1

Teknoloji devi Apple, son zamanlarda yeni çıkartacağı modeller hakkında gelen sızıntılar ile sürekli gündemde kalmayı başarıyor. Son gelen sızıntıya göre bu yıl tanıtılması beklenen yeni iPhone 11'in Wi-Fi 6 teknolojisine sahip olarak gelmesi beklenmekte. Wi-Fi 6 özelliği sayesinde son nesil teknolojiyi kullanarak daha hızlı kablosuz bağlantı sağlanması hedefleniyor.

2018 yılının son zamanlarında açıklanan Wi-Fi 6 teknolojisi, bu yıl piyasaya çıkması beklenen amiral gemisi cihazların hepsinde olması bekleniyor. Özellikle yakın zamanda Samsung'un çıkartacağı amiral gemisi telefonlarında olur mu bilemiyoruz ancak gelen sızıntılara göre Wi-Fi 6 teknolojisinin Samsung'un cihazlarında da olacağı söz ediliyor.

Yeni iPhone'larda 5G Teknolojisi Olacak Mı?

Bu haftanın başlarında yayınlanan rapora göre 2019 model iPhone'ların gelişmiş bir aşamada olduğunu ve Apple'ın artık önemli değişiklikler yapması beklenmediğini belirtildi. Henüz netlik kazanmayan 5G desteği hakkında 2018 yılının son aylarında yayınlanan raporlara göre Apple 5G teknolojisini 2020 yılında destekleyeceği konuşulmakta.

Ayrıca daha yakın bir zamanda şirketin 2019 model iPhone'lar için Samsung ve MediaTek ile 5G modem yongaları hakkında görüşmelerde bulunduğu söylenenler arasında yer almakta. Yapılan görüşmelerin 2019 model cihazlar için mi yoksa 2020 yılında çıkacak modeller için mi olduğu henüz bilinmemekte.

Sizce Apple gelecekte nasıl bir yol izler? 2019 iPhone modellerinde sizce 5G desteği olur mu? Yorumlarda görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın!