Yeni iPhone 6'ların Bataryası Kullanıcıları Memnun Etmeyecek Gibi

Yeni iPhone 6'ların Bataryası Kullanıcıları Memnun Etmeyecek Gibi

iPhone 6s ya da 6c'ye ait olduğu söylenen 1715 mAh’lik batarya internete sızdırıldı. Apple’ın daha ince iPhone üretmek için bataryayı da küçülttüğü iddia ediliyor.

İnternete sızan batarya görüntülerinin iPhone 6s veya 6c'ye ait olacağı iddia ediliyor. Bazı söylentilere göre bu bataryanın daha küçük ekranla ve daha önce geleceği iddia edilen iPhone 6c'ye ait olduğunu iddia ediliyor. Öte yandan bazı Apple iPhone kullanıcıları zaten iPhone 6'da 1810 mAh kapasitesinde bir batarya bulunduğunu, bundan dolayı iPhone 6s ya da 6c’de 1715 mAh'lik bir pilin bulunmasının çok da mantıklı olamayacağını savunuyorlar.

Öte yandan Apple'ın iPhone ailesini daha ince üretebilmek adına bataryaları da inceltebileceği, bunun sonucu olarak kapasiteden ödün vermeyi seçmiş olabileceği de konuşuluyor. Çünkü Apple 4 inçlik iPhone 5C modelinde 1510 mAh batarya kullanarak bu tür bir seçim yapmıştı. Yani iPhone üretim bandında ise Apple’ın batarya kapasitesi konusunda yine böyle bir yöntem uygulamış olabileceği kuvvetle muhtemel görünüyor. Tüm bunların gerçek olup olmayacağını önümüzdeki hafta öğrenmemiz mümkün olacak. 

Apple'ın Yeni Telefonu iPhone 6C Çok Küçük Olacak

Küçük iPhone Tutkunlarına Müjde, 4 inçlik iPhone 6c Geliyor

Aslında Apple, iPhone 6s'in Çıkış Tarihini ve Bütün Özelliklerini Açıkladı

YORUMLAR