Yeni iPhone'a Dair İlk Sızıntı Geldi! İşte O Fotoğraf

iPhone 9 Sızıntı

Apple, bir önceki sene piyasaya sürdüğü iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin ardından 2019’da çıkaracağı telefonlar üzerinde çalışmaya başlamıştı. Bugün ortaya çıkan bir görselle birlikte yeni iPhone’a dair ilk sızıntı ortaya çıkmıştı oldu.

iPhone X sızıntı

Twitter kullanıcısı laobiTD tarafından paylaşılan görsellerle birlikte 2018’in son aylarında tanıtılması planlanan yeni iPhone modellerine dair ilk fotoğrafların yanı sıra bu modellerin ekranlarına dair önemli bilgiler geldi. Yeni modellerin arasında iPhone X’in devamı olacak bir telefonun yer alacağını söyleyen laobiTD, iPhone X Plus benzeri büyük ekranlı bir telefon ve 6.1-inch büyüklüğünde daha ucuz bir başka modelin üretim hattında olduğunu belirtti.

Yeni iPhone X ve iPhone X Plus modellerinde OLED ekran kullanıldığını iddia eden Twitter kullanıcısı, daha ucuz ve alınabilir olarak tabir ettiği iPhone modelindeyse LCD tercihinin yapıldığının altını çizdi. Daha önce ortaya çıkan başka haberlerde, Apple’ın ucuz iPhone modelinde LCD kullanacağı söylenmiş, bu modelde çift kamera gibi “Premium” özelliklerden vazgeçilerek, temel işlevlere yer verileceği kaydedilmişti.

Çift kameranın yanı sıra FACE ID gibi özellikleri barındırmayacak olan ucuz iPhone modelinin, neredeyse 1000 dolar civarında piyasaya sürülen iPhone X’ten 300 dolar ucuz olacağı ve muhtemelen 699 dolar yani günümüz dolar kuruyla 3.318 Türk Lirası fiyat etiketiyle piyasaya sürüleceği ifade edildi.