Yeni iPhone’lar Baş Ağrıtmaya Devam Ediyor!

Yeni iPhone’lar Baş Ağrıtmaya Devam Ediyor!

Apple’ın yeni amiral gemileri iPhone XS ve XS Max’te yaşanan şarj problemini geçtiiğimiz gün sizlerle paylaşmıştık. Kullanıcılar tarafından büyük ilgi gören telefonlarda önemli bir sorun daha baş gösterdi. 

Cupertinolu şirketin 12’de Eylül’de gün yüzüne çıkardığı yeni iPhone modelleri şimdiden kullanıcıların başını ağrıtmaya başladı. 

Geçtiğimiz günlerde Forbes  dergisinin sayfalarına taşıdığı raporda, iPhone XS ve iPhone XS Max modellerinin standby konumundayken şarja takıldığında şarj aletinin devreye girmediği ve telefonların şarj olmadığı belirtilmişti. 

Henüz ülkemizde satışa sunulmayan yeni iPhone’lar başka bir sorunla daha gündemde. Forbes  dergisinin haberine göre, Apple’ın yeni amiral gemileri sinyal almakta zorlandıkları için internete bağlanmakta zorluk çekiyor. Hatta bazı kullanıcılar, kablosuz internete bağlanmakta da dahi zorluk yaşadıklarından dert yanıyor. 

Haberde, XS ve XS Max modellerinin hücresel sinyalleri tam olarak alamadığı için kullanıcıların telefon görüşmelerini sağlıklı bir şekilde yapamadıkları ve internete hızlı bağlanamadıklarından söz ediliyor. Cihazların, iPhone 8 ve iPhone X'ler ile aynı noktadan ve aynı server üzerinden denendiğinde, daha düşük LTE hızı ile çalıştığı ifade edilirken, ortamda 5GHz hızında bir kablosuz ağ bulunmasına rağmen 2.4GHz hızındaki ağlara bağlandıkları belirtiliyor.  

Öte yandan bu sorunun yazılım güncellemesiyle düzeltilip düzeltilemeyeceği henüz belirsizliğini koruyor. Aksi halde Apple, piyasadaki iPhone XS ve XS Max'leri geri çağırmak zorunda kalabilir.