Yeni iPhone Sırası Bekleyenlere Huawei Power Bank Dağıtıldı

iPhone sırası Huawei

Bugüne kadar batarya ömrü konusunda birçok şikayet alan Apple’a Huawei’den büyük taş geldi. Çinli üreticinin tanıtım elemanları, Singapur’da iPhone sırası bekleyenlere powerbank dağıtarak, alacakları telefonların batarya ömrünün çok kötü olduğu ima ettiler.

iPhone sırası Huawei sinpagur

Apple’ın yeni telefon duyurmasının ardından, insanların Apple Store’lar önünde yeni telefonlara ilk ulaşan olmak için sıraya geçmeleri gelenek haline gelmişti. Neredeyse her ülkede benzer görüntüler oluşurken, bu sefer Huawei’den farklı bir hamle geldi. iPhone almak için sıraya geçenlere “Here’s a power bank. You’ll need it. Courtesy of Huawei. (İşte bir power bank. İhtiyacınız olacak. Huawei’den sevgilerle)” yazısıyla 10,000 mAh kapasiteye sahip Huawei Supercharge hediye edildi.

Yapılan ilginç reklam çalışmasının bir gün öncesindeyse Huawei’nin resmi Facebook sayfası üzerinden P20 Pro modelinin uzun süreli batarya ömrüne gönderme yapan bir paylaşım gelmişti. Ünlü şarkıya gönderme yapan Çinli şirket, “Merhaba eski dostum karanlık. Artık elimde çoook uzun süre dayanabilen batarya var” notunu düşmüştü.

iPhone sırası Huawei sinpagur supercharger

Huawei, Apple’ı geride bıraktı

Piyasaya sürdüğü başarılı modeller ve tasarladığı fiyat performans telefonlarla inanılmaz satış rakamlarına ulaşmayı başaran Huawei, geçtiğimiz günlerde Apple’ın satışlarını geçmeyi başarmıştı. En çok satış yapan ikinci telefon üreticisi olan Huawei, yükselişindeki bir basamağı daha atlamıştı.

Küresel çapta eli güçlenen şirket, temmuz ayında Türkiye’de en çok satan ikinci telefon şirketi olarak, ülkemizde de başarısını tekrarlamış ve yine Apple’ı geri bırakmıştı. Gözünü Samsung’un koltuğuna dikmesine rağmen rakipleriyle uğraşma şansını kaçırmayan Huawei, power bank olayıyla akıllara kazınacak bir çalışmanın altına imza atmış oldu.