Yeni James Bond Serisi Spectre'da Toplam 34 Milyon Dolarlık Araba Parçaladılar

Yeni James Bond Serisi Spectre'da Toplam 34 Milyon Dolarlık Araba Parçaladılar

Yapım bütçesi 303 milyon doları bulan tarihin en pahalı Bond filmi James Bond: Spectre’nin yapımında piyasa değerleri toplam 34 milyonu bulan son model arabalar parçalandı.

James Bond filmlerinin 24’üncüsü olan ve tarihin en uzun soluklu ajan filmi serisinin sonuncusu Spectre onlarca süper lüks ve son model araca mezar oldu. Parçalanan arabalardan sadece 10 tanesi Aston Martin DB10 olarak açıklandı. Vatikan’da çekilen Aston Martin DB10 ve Jaguar C-X75 takip sahnelerinde 260 km sürat yapan süper otomobillerin tamamen harap olduğu sahneler defalarca çekilmiş. Her seferinde kullanılmaz hale gelen arabalar yenileriyle değiştirilmiş.

James Bond: Spectre araba takip ve araç parçalanma sahnelerinde hiçbir karede CGI efekt kullanılmamış Bu yüzden prodüksiyon giderlerinin yüzde 10’u sadece parçalanan bir uçak, bir helikopter ve son model arabalara harcanmış.  Parçalana arabalar arasında Land Rover Defender’lar ve Range Rover Sport SVR’lar da var. Tüm bu araçların hemen hepsi hurdaya çıkmış değil. Ancak hasar gören araçların piyasa değerlerinin 34 milyon doları bulmuş olması oldukça önemli.

James Bond: Spectre’nin son fragmanına buradan buyurun.

Sony, James Bond'a Neden 5 Milyon Dolar Teklif Etti?

Sony Xperia Z5, James Bond’un Elinde Tuttuğu Telefon Olabilir

YORUMLAR