Yeni Kinect Teknolojisi Yolda

Yeni Kinect Teknolojisi Yolda

Microsoft birçok alanda olduğu gibi bir yandan da yeni Kinect teknolojisi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Ortaya çıkacak olan Kinect sensörünü sadece Xbox 720 ev konsolu için değil, diğer cihazların içerisinde de kullanmayı düşünüyorlar.

Bilindiği üzere 2010 yılı içerisinde Xbox 360 için yayımlanan ve konsol oyuncularının hareketlerini ve seslerini algılayan cihaz gerçekten çok popüler olmayı başarmıştır. Buna rağmen bazı konsol oyuncuları Kinect'in ne kadar gerekli olduğunu hala sorgulamaktan geri kalmıyorlar.

Son gelen haberlere göre yeni nesil Xbox 720, yepyeni Kinect 2.0 sensörleriyle birlikte gelecek ve eskisine göre çok daha gelişmiş bir algılama sensörüne sahip olmuş olacak.

Bir Microsoft temsilcisinin The Verge'e yaptığı açıklamaya göre, şirket yeni nesil Kinect'lerin olabildiğince ucuz ve daha küçük boyutlarda olabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Microsoft, Kinect'in yeni bir sürümüyle ilgili çalışmaları hakkında net bir bilgi vermemiş olsa da Kinect sensörlerini oyun konsolları dışında diğer cihazlarda da kullanacaklarının sinyallerini vermiş oldu.

Ashampoo WinOptimizer 10 Lisansı Kazanma Şansını Yakalayın

YORUMLAR