Yeni Lumia 830 ile Düşük Fiyata PureView Teknolojisi Geliyor

Yeni Lumia 830 ile Düşük Fiyata PureView Teknolojisi Geliyor

Daha önce Nokia'nın telefon bölümü olarak bilinen Microsoft cihazları, ürün çeşitliliğine bakımından oldukça zengin. Kısa bir süredir yeni odakları haline gelen şey, üst sınıf ve alt sınıf çeşitliliğin arttırmak olsa da Berlin'de düzenlenen IFA 2014'te orta sınıfı canlandıracak yeni modeller takdim edildi. Şirketin stratejileri arasında PureView teknolojisini de ön plana çıkarmak var. Daha önce Nokia'nın premium cihazlarında bulunan bu özellik artık daha hesaplı bir model olan Lumia 830 ile de kullanılıyor olabilecek. Lumia 830, Microsoft'un ortalama cihazlarının lideri olarak tanımlanıyor. Lumia 930 ile olan benzerlikle birlikte alüminyum çerçeve ve polikarbonit arka yüz bu telefonun karakteristiğini ön plana çıkarıyor.

PureView ismini kullanan Lumia 820, 10 megapiksel bir arka kameraya sahip. Çözünürlük Lumia 930 ve Lumia 1020 kadar iyi olmasa da yeni model fiyatının hakkını veriyor. Kullanım deneyimini artırmak için yeni yazılımların da geleceğini müjdeleyen Microsoft'un amacı orta sınıf bir telefonun eksiklik hissetmeyen bir kaliteye kavuşması. Lumia Denim güncellemesi ile piyasaya çıkacak olan Lumia 830, Windows Phone 8.1.1 (Update 1) işletim sistemine sahip olacak. Lumia Camera'nın yeni versiyonuyla gelecek olan bu güncelleme saha hızlı fotoğraf çekimleri ve yeni pratik seçenekler sunacak.

Lumia Camera'nın ilginç bir diğer özelliği de fotoğraf çekiminde sizin için flaşlı ve flaşsız versiyonlarını çıkartması. Fotoğraf üzerinde düzenleme yapmak istediğinizde bu iki resim arasında bir köprü kurup ışıklandırmanın yoğunluğunu değiştirebiliyorsunuz. Başka bir deyişle, flaş çok parlaksa ve flaşsız resim çok karanlıksa artık ikisinin ortasını kolayca ayarlıyor olabileceksiniz.

Lumia 830'ün diğer öne çıkan özellikleri 5 inç 720p ekranı, Gorilla Glass 3 teknolojisi, hafif eğimli (2.25D) ekranı, 2,200mAh bataryası ve 1.2GHz 4 çekirdekli Snapdragon 400 işlemcisi. Cihaz, yeşil, turuncu, gri ve beyaz renk seçenekleriyle satışa sunulacak ve önümüzdeki aydan itibaren 330 euro civarlarında bir fiyata satışa sunulacak.

YORUMLAR