Yeni Mac Mini, Önümüzdeki Ay Tanıtılabilir

Yeni Mac Mini, Önümüzdeki Ay Tanıtılabilir

Şu sıralar iPhone 6, 6 Plus ve iOS 8 ile oldukça fazla konuşulan Apple, uzun süredir revizyona gidilmeyen Mac Mini'nin güncel donanıma sahip yeni modelini önümüzdeki ay görücüye çıkartabilir.

iPhone 6 ve 6 Plus'ın tanıtılmasından sonra neredeyse tüm basın kuruluşlarında önemli bir yer edinen Apple, geçtiğimiz günlerde çıkan iOS 8.0.1 ile firma tarihinde bir ilki gerçekleştirerek, yayınladığı güncellemeyi ciddi hatalardan dolayı geri çekmek zorunda kaldı.

Özellikle iPhone 6 ve 6 Plus kullanıcılarını parmak izi okuyucusu, şebeke sinyali gibi hayati özelliklerden mahrum bırakan hata, bugün yayınlanan 8.0.2 ile giderildi. Buna rağmen hala dillerden düşmeyen Apple, yine dikkat çekici bir söylenti ile hayranlarının ilgisini çekmeyi başardı.

Gelen bilgilere göre firma Ekim ayı içerisinde düzenleyeceği etkinlikte yeni iPad ailesi ve OS X Yosemite'nin yanı sıra Intel Iris'e sahip yeni Mac Mini'yi de tanıtabilir. Daha güçlü işlemci ve grafik yongasıyla birlikte, 802.11 ac Wi-Fi, Gigabit LAN gibi güncel teknolojilerin de içinde bulunacağı Mac Mini'nin Şubat ayında raflardaki yeni alması bekleniyor.

iOS 8.0 ve beraberinde gelen güncellemelerle kullanıcılardan oldukça fazla eleştiri alan Apple'ın, yeni hamlelerle durumu toparlayıp, toparlayamayacağı merak konusu olmayı sürdürüyor.

Apple'dan iPhone 6'nın bükülme iddialarına yanıt geldi

YORUMLAR