Yeni Mac Mini'de RAM Artışına İzin Yok

Yeni Mac Mini'de RAM Artışına İzin Yok

16 Ekim'de düzenlenen ve OS X Yosemite, 5K ekran çözünürlüğüne sahip iMac ile beraber yeni Mac Mini'lerin tanıtıldığı etkinlik sonrası, önemli bir soru daha cevap buldu.

Aslında 16 Ekim'de düzenlenen etkinlikle Apple, uzun süredir güncellenemeyen ve arka planda kalan ürünlerini ve yazılımlarını güncelledi. Böylece iPhone 6 ve 6 Plus sonrası iPod, Apple Tv dışında ürün yelpazesini güncelleyen firma beklentileri fazlasıyla karşıladı.

Fakat eski Mac Mini'nin aksine 16 Ekim'de düzenlenen etkinlikte tanıtılan yeni Mac Mini'lerde RAM değişikliğine izin verilmediği ortaya çıktı. Yani Macbook Air, Macbook Pro'larda olduğu gibi RAM yongaları anakartın üzerine lehimli.

Tabii bu durum yeni Mac Mini almayı düşünen kullanıcıları, biraz sıkıntıya sokuyor. Çünkü daha sonradan her hangi bir RAM yükseltmesi yapılamayacak olması, kullanıcıları tek seferde bütçelerinin yettiği en üst modeli almaya itiyor.

Diğer bir yandan Apple artık hiçbir ürününde dışarıdan müdahaleye izin vermeyerek, kullanıcı hatalarının önüne geçmeyi hedefliyor olabilir ama bu durum firmanın tek bir üründen kazandığı kar oranını arttırmakta.

Yeni Mac Mini'nin özellikleri

YORUMLAR