Yeni MacBook Pro Dokunmatik OLED Ekranla Gelebilir

Yeni MacBook Pro Dokunmatik OLED Ekranla Gelebilir

Apple, yeni telefonunu duyurmaya hazırlandığı gibi, dizüstü bilgisayar platformunda da çalışmalarını sürdürüyor. Yakın zaman sonra duyurulması beklenilen MacBook Pro için çıkan haberlerde, klavyenin bir kısmı yerine OLED ekran kullanılacağı söylendi.

Daha önce onlarca kez Apple hakkında sızıntı bilgiler veren Ming-Chi Kuo, bu sefer Cult of Mac isimli internet sitesine konuştu. Birkaç gün önce MacBook Pro'nun boyutlarına dair açıklamalarda bulunan Kuo, bu sefer de bilgisayarın klavyesine dair yeni iddialar ortaya attı. Söylediğine göre Apple, klavyenin bir kısmını OLED ekranlar ile değiştirecek. Dokunmatik olacak bu ekranlar, klavyenin üst kısmında yer alan kontrol tuşlarının yerine geçecek ve daha kolay bir kullanım sağlayacak.

Dokunmatik OLED ekrana geçilmesinin sebebinin tuşların kullanım sıklığıyla alakalı olduğu söyleniyor. MacBook'larda fonksiyon tuşları sıklıkla kullanılıyor ancak her kullanıcı farklı tuşları kullanmayı tercih ediyor. OLED ekranla birlikte, bütün fonksiyon tuşlarının bu ekrana sığdırılması planlanmıyor. Kullanıcılar, ekran üzerinde yapacakları değişikliklerle birlikte fonksiyon tuşlarının yerini ve sayısını istedikleri gibi ayarlayabiliyor olacaklar. 

HP, Yeni İş İstasyonu ZBook Studio ile Apple MacBook Pro'ya Meydan Okuyor

Apple MacBook Ekranlarında Oluşan Problemi Sonunda Düzeltmeye Karar Verdi

MacBook Air Alamıyorsanız Onun Klonu Ucuz Windows Helios Alın

YORUMLAR