Yeni Mac'ler ile İnternet Çok Daha Hızlı Olacak

Yeni Mac'ler ile İnternet Çok Daha Hızlı Olacak

Ortaya atılan yeni bir söylentiye göre Apple üretecek olduğu yeni nesil Macintosh bilgisayarları için neredeyse şimdiki kablosuz hızını 3 katına çıkartacak Wi-Fi yonga seti için Broadcom ile görüşmelere başlamış durumda.

5G Wi-Fi olarak adlandırılan bu teknoloji 802.11ac standartları tarafından bildirildiğine göre herhangi bir dizüstü veya masaütü bilgisayar için yüksek hız verimi, yüksek kapasite, daha geniş kapsama alanı ve daha az pil tüketimi sunuyor.

Ve yakın kaynakların bildirdiğine göre Apple bu yıl piyasaya sürmeyi planladığı tüm Macintosh cihaz yelpazesini bu yeni teknoloji ile donatmayı planlıyor.

TNW (The Next Web)'e göre şu an kullanılan ve 802.11n teknolojisine sahip kablosuz bağlantı sağlayan cihazlar üç antenle birlikte 450Mbps'ye kadar bağlantı hızını desteklemekte. 802.11ac teknolojisine sahip olacak yeni nesil cihazların ise tek bir anten ile aynı hıza rahatça ulaşabileceği ve eğer üç anten kullanılırsa 1.3Gbps veri akışı hızına ulaşabileceği bildirildi.

Veri alıp göndermek için üç anten kullanan Apple bilgisayarlar arasında şu an MacBook Pro ve iMac'ler yer almakta.

Yeni gelecek fonksiyonlarla birlikte eminiz ki OS X üzerinde bulunan dosya paylaşma özelliği AirDrop, iCloud bağlantıları, Mac ve iDevices arasında kablosuz senkronizasyon işlemleri çok daha hızlı olacak ve kullanıcılara mükemmel bir kablosuz ev bağlantısı sağlayacaktır.

5GHz bandında yüksek verim ve kablosuz yerel alan ağları sunan 802.11ac teknolojisine sahip cihazların sayısının 2015 yılına kadar yaklaşık bir milyar civarını bulması bekleniyor.

Şu an için hala geliştirilen ve test aşamasında olan yeni teknoloji 802.11ac yongası ilk kez 15 Kasım 2011 tarihinde Quantenna adlı firma tarafından Wi-Fi Routerlar üzerinde kullanıldığı bilinmektedir.

Akıllı Telefonlara Yeni İşletim Sistemi Ubuntu!

YORUMLAR