Yeni Microsoft Surface'in İlk Görüntüleri Sızdırıldı

Yeni Microsoft Surface'in İlk Görüntüleri Sızdırıldı

Microsoft bugün New York'ta büyük bir etkinlik düzenmeye hazırlanırken, etkinliğin başlamasına saatler kala yeni Microsoft Surface'e ait olduğu iddia edilen fotoğraflar yayınlandı. 

Yayınlanan fotoğraflarla birlikte yeni laptop'a dair detaylar da ortaya çıktı. Buna göre yeni Surface'ın 13.5-inch PixelSense ekranıyla 3.4 milyon piksel yoğunluğuna sahip olacağı ve eski modellerde de olduğu gibi klavyenin Alcantara kaplı olduğu söylendi. 

Teknik özelliklerin yanında en dikkat çekici özellik ise cihazın kullanacağı işletim sistemi sürümü oldu. Google'ın Chrome OS sistemine kafa tutmak isteyen Microsoft'un yeni Surface üzerinde biraz daha hafifletilmiş bir Windows 10 sürümü olan Windows 10 S'e yer vereceği iddialar arasında. 

13-inch ekrana sahip Macbook Pro'dan daha ince olduğu da belirtilen yeni cihazın, 14.47mm kalınlığının bulunduğu, ağırlığının ise 1.2 kilogram olduğu belirtildi. Bütün bunlar henüz iddia aşamasında kalırken, yeni bir modelin bugün akşam yapılacak etkinlikte duyurulması da muhtemel. Evan Blake ve Walkingcat gibi hesaplardan yeni Surface'e ait olduğu söylenen ilk fotoğraflar da yayınlanırken, böylesine bir cihazın piyasaya girmesiyle birlikte ucuz fiyatlara sahip kaliteli ürünler pazarında da büyük bir çekişme başlamış olacak.

Microsoft, Surface Dial İçin Yeni Bir Video Yayınladı

Microsoft Surface Phone Çıkış Tarihi Sızdırıldı Ama Biraz Şüpheli Görünüyor

Apple, Microsoft'un Surface Başarısını Kıskanıyor

YORUMLAR