Yeni Nesil iMac Tanıtıldı, İşte Özellikleri

Apple'ın yeni nesil iMac'leri hem inceliği hem de teknik özellikleri ile dikkatleri kendine çekiyor. Tüm özelliklerini incelemek için buyurun.

Yeni Nesil iMac Tanıtıldı, İşte Özellikleri

Apple'ın 23 Ekim'de gerçekleştirdiği basın toplantısında iPad Mini'nin yanında yeni nesil MacBook Pro ve iMac'ler ile ilgili bilgiler de teknoloji meraklılarına sunuldu.

Bu Apple'ın üç yıldır iMac masaüstü bilgisayarları için hazırladığı ilk yeniden tasarım durumunda ve içerisinde Intel Ivy Bridge mimarisine sahip Core i5 ya da Core i7 işlemcileri barındırıyor. 

Özellikle ekran kenar kısımlarında sadece 5 mm kalınlığa sahip ve 21.5 inç 1080p modelin yanında 27 inç 2560x1400 çözünürlüğe sahip model de piyasaya sürülecek. Ancak ne yazık ki yeni nesil iMac için herhangi bir retina ekran desteği şimdilik sunulmuyor.

Her iki modelde de 720p çekim kalitesine sahip ön kameralar ve çift mikrofon standart olarak yer alıyor. NVIDIA GeForce 600 ile güçlendirilmiş olan ürünün grafik işleme kalitesinin ve hızının artması için 32 GB RAM de eklenmiş durumda.

Ayrıca Apple'ın Fusion Drive adını verdiği hibrit depolama aygıtı sayesinde hem SSD hem de konvansiyonel hard disk bir araya gelerek oldukça hızlı veri okuyup yazabilen bir sistem meydana getirilmiş durumda. Yeni nesil iMac 1 TB ve 3 TB depolama kapasitesine sahip iki model ile birlikte gelecek.

21.5 inç olan model Kasım'da piyasaya sürülecek ve ABD'de 1299 dolar satış etiketine sahip olacak. 27 inçlik model ise Aralık ayında piyasaya sürülmekle birlikte 1799 dolar etiketle birlikte gelecek.

Yeni iMac ile ilgili resim galerimize erişmek isterseniz Yeni iMac'in Görüntüleri ve Özellikleri adlı galerimizi gezebilirsiniz.

YORUMLAR