Yeni Nesil iPad Mini’den İlk Sızıntı!

Yeni iPad Mini’den İlk Sızıntı!

Daha büyük ekranlara olan talep giderek artsa da, Apple’ın iPad Mini’si hala iyi satmaya devam ediyor. Bugün sızdırılan bazı fotoğraflar, merakla beklenen iPad Mini 5’in tasarımına dair önemli ipuçları veriyor.

Apple tarafından 2012 yılında tanıtılan iPad Mini, iPhone’lar ile büyük ekranlı iPad’lar arasındaki boşluğu doldurmak amacıyla piyasaya sürülmüştü, ancak iPhone’lardaki ekran boyutlarının büyümesiyle birlikte iPad Mini’nin yakında miadını dolduracağı öngörülüyordu. 

Buna rağmen Apple’ın, iPad Mini’den kolay kolay vazgeçmeye niyeti yok. Bugün sızdırılan fotoğraflar, şirketin yeni nesil iPad Mini’de köklü değişikliklere gidebileceğini gösteriyor.

Fotoğraftaki silikon kılıfın yeni iPad Mini’ye ait olduğu iddia ediliyor. Kılıfın arkasındaki kamera bölmesi yatay olarak kesilmiş. Arka tarafta en dikkat çeken detay ise, gövdenin tam ortasında bir deliğin olması. Ayrıca kılıfın altında ve üstünde iki tane olmak üzere toplam dört adet hoparlör bölmesi bulunuyor. 

Öte yandan iPhone 7 ile tarihe karışan kulaklık jakı, yeni iPad ile geri dönecekmiş gibi gözüküyor. Yan tarafta güç butonuna ait olduğu tahmin edilen bir bölüm var. Tüm bu değişiklikler göz önüne alındığında, iPad Mini 5'in de 6. nesil iPad gibi eski Apple Pencil’ı destekleme olasılığı bulunuyor. 

Dolayısıyla 7,9 inçlik yeni iPad yalnızca iPhone'lar ve iPad’ler arasında bir köprü görevi görmeyebilir; aynı zamanda iPad hattına yepyeni bir soluk getirebilir.