Yeni Nesil iPad Pro Modelleri Gün Yüzüne Çıktı

Yeni Nesil iPad Pro Modelleri Gün Yüzüne Çıktı

Teknoloji dünyası, Apple’ın 12 Eylül’de düzenleyeceği etkinlik için nefesini tuttu. Apple Park’ın ev sahipliği yapacağı lansmanda üç yeni iPhone modelinin tanıtılması bekleniyor. Fakat bu seneki şovun yıldızı sadece iPhone’lar olmayacak. Cupertinolu şirketin yeni iPad Pro modelleri üzerindeki sır perdesi yavaş yavaş kalkıyor. 

Geçtiğimiz birkaç ay içinde, Apple’ın 11 inç ve 12,9 inç olmak üzere iki yeni iPad Pro modeli sunmayı planladığı yönünde bir dizi rapor görmüştük. Teknoloji devi, çok büyük bir sürpriz olmadığı takdirde yeni iPad’lerini 12 Eylül’de düzenlenecek olan iPhone etkinliğinde sergileyecek.

2018 iPad Pro

MySmartPrice, yakın bir zaman önce Onleaks 'ten tarafından sızdırılan görüntülere dayanan ilgi çekici bir sunum videosu hazırladı. Hemen aşağıdaki görüntülerden de anlaşılacağı gibi Apple'ın yaklaşan iPad Pro'su geçen yılın iPhone X'inden tasarımsal anlamda ilham almışa benziyor. Görüntülerde, Ana Ekran düğmesinin olmadığı görülüyor. Bu da yeni iPad Pro’ların Face ID teknolojine sahip olacağı yönündeki söylentileri doğruluyor.

apple 2018 ipad pro

Görmeyi umduğumuz diğer değişikliklere gelince, yeni nesil iPad Pro modellerinde kulaklık jakının olmayacağı tahmin ediliyor. Dolayısıyla cihazda ses ve veri akışı Lightning portu üzerinden sağlanacak. Apple ayrıca yeni iPad Pro kutusunun içinde 3.5 mm kulaklık girişine sahip kulaklıklar için bir dönüştürücüye yer verecek. 

yeni nesil ipad pro

12,9 inç iPad Pro ile ilgili hazırlanan videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz: