Yeni Nesil iPhone'lar Li-Fi ile Birlikte Gelebilir

Yeni Nesil iPhone'lar Li-Fi ile Birlikte Gelebilir

Her yeni iPhone modeli ile kullanıcılarını ve hayranlarını şaşırtamyı başaran ve her defasında satış rekorları kıran Apple'ın yeni nesil iPhone'ları Li-Fi teknolojisi ile birlikte gelebilir. Düşünmesi bile kalp atışlarını hızlandıran bu teknolojinin iPhone'lara eklenecek olması henüz net olmasa da Apple yine yapacağını yapabilir.

Eğer Li-Fi teknolojisi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak ve ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız buraya tıklayarak ilgili haberimize ulaşabilirsiniz. Genel anlamda Wi-Fi'a göre 100 kat daha hızlı veri transferleri yapmamızı sağlayacak olan Li-Fi veri iletimini ışık ile sağlıyor.

Henüz deneysel aşamadaki bir teknoloji olan Li-Fi'ın hayatımıza girmesi çok yakın zamanda olmayacak olsa da, Apple yeni iPhone modellerinde Li-Fi desteğini sağlayabilir. Peki bu Li-Fi ile iPhone arasındaki bağlantı nasıl çıktı? iOS 9 kodları içerisinde bulunan Li-Fi ile ile bilgiler bir anda Apple'ın gelecekteki iPhone'lar için Li-Fi teknolojisini sağlayacağını düşündürdü. Fakat Apple'ın bu konuda ne düşündüğünü henüz net bir şekilde bilmiyoruz. Apple tarafından da henüz bir bilgi verilmediği için haber şu an yüzde yüz net değil fakat yeni nesil iPhone'larda kulaklık girişlerini kaldırmayı düşünen ve yerine Wireless kulaklıklar kullanmayı planlayan Apple'ın Li-Fi desteği de sunması mümkün.

Sizce yeni iPhone modelleri Li-Fi desteğine sahip olacak mı?

YORUMLAR