Yeni Nesil iPod Nano Duyuruldu

Yeni Nesil iPod Nano Duyuruldu

Apple bu akşam San Francisco'daki Yerba Buena Sanat Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında iPhone 5, iPod Nano, iPod Touch gibi yeni geliştirilen ürünlerini tanıtma fırsatı buldu. Toplantının en ilgi çekici konusu her ne kadar yeni iPhone 5 olsa da, diğer ürünlerde gerçekleştirilen değişikliklerde yabana atılacak gibi değil.

7.nesil olarak lanse edilecek olan yeni iPod Nanolar, uzun aradan sonra güncellenerek kullanıcıların beğenisine sunuldu. Ucuz fiyatı ve yüksek müzik kapasitesiyle müzik severlerin en çok tercih ettikleri müzik oynatıcısı olan iPod Nano, 2.5 inçlik ekranıyla gerçekten dikkat çekti. Aynı zamanda tasarımsal açıdan da büyük değişikliğe uğrayan yedinci nesil iPod Nano'lar artık daha ince, daha hafif ve ayrıca Lightning adı verilen yeni konnektörü de barındırıyor.

Yeni nesil iPod Nano, 7 farklı renk seçeneğine sahip olacak. Yeni nesil bir iPod Nano'ya sahip olmak isteyen kullanıcıların seçebilecekleri renkler arasında: alüminyum, siyah, mor, yeşil, mavi, sarı ve yeni eklenen bir renk olan kırmızı bulunuyor.

Kullanıcıların kesintisiz olarak 30 saat müzik dinlemelerine olanak tanıyan yeni nesil iPod Nano, uzun batarya ömrü sayesinde iPod Nano tarihinde ki en iyi kesintisiz müzik keyfini sevenleriyle buluşturacak gibi görünüyor.

Bu saydığımız özelliklerin dışında yedinci nesil iPod Nano'larda Bluetooth bağlantı özelliği, ekran üzerinde çoklu dokunma desteği, DVR destekli FM radyo desteği, video ve fotoğraflarınızı yanınızda taşıma ve görüntüleme gibi ek özelliklerde olacak.

Gelecek ay içerisinde satışına başlanacak olan 7. nesil iPod Nano'ların 16 GB'lık versiyonunun yurtdışı satış fiyatı 149 dolar olarak belirlendi.

YORUMLAR