Yeni Nesil Microsoft Surface Tabletler Gelecek

Yeni Nesil Microsoft Surface Tabletler Gelecek

Microsoft Surface tabletler piyasaya sürüldüklerinden beri aniden popüler olan ürünler gibi bir seyir izlemediler ve Microsoft'un da beklentilerinde olduğu gibi kısa vadeli bir patlamadan ziyade uzun vadeli bir süreçte popüler olacakları analistler tarafından belirtiliyor.

İlk olarak Surface RT tabletler ile piyasaya giren Surface, daha sonra kullanıcılara gerçek bir Windows deneyimi sunan Surface Pro modeli ile çok daha hızlı ve kaliteli bir tablet deneyimini tüketicilere sundu. Surface Pro modelinin Surface RT'den 3 ay sonra piyasaya sürülmesi ise pek çoklarının tahmin ettiği gibi bir üretim-tedarik zinciri sorunu değil, Microsoft'un kendi politikasıydı.

Surface takımının lideri Panos Panay'ın the Verge'e verdiği röportaja göre Microsoft yeni nesil Surface RT tabletler üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor ve böylece Windows programlarını çalıştıramayan bu sürümün piyasadan tamamen kaldırılmasını öneren bazı analistlerin görüşlerinin aksi yönünde ilerliyor.

Panay'ın verdiği bilgiler sadece yeni bir nesil Surface RT'nin değil, pek çok nesil boyunca devam edecek bir Surface RT'nin tablet pazarında yer almaya devam edeceğini de gösteriyor. Anlaşılan o ki Microsoft ürettiği tabletin uzun vadede hatırı sayılır bir satış rakamına ulaşacağına güveniyor ve bu nedenle yeni nesil ürünlerin nasıl bir satış politikası ile piyasaya sürüleceğini de zaman içerisinde göreceğiz.

AMD Richland işlemci tabanlı bilgisayarlar geliyor

YORUMLAR