Yeni Nesil Nexus 7 Nvidia Tegra 4 İşlemci Kullanmayacak

Yeni Nesil Nexus 7 Nvidia Tegra 4 İşlemci Kullanmayacak

Nexus 7 hem kalitesi hem de oldukça uygun fiyatı ile pek çok Android tableti geride bırakmıştı ve kullanıcıları tarafından çok sevilmişti. Google’ın resmi olarak kendi markası altında Asus’a ürettirdiği Nexus 7’nin yeni nesli de elbette bir süredir bekleniyor ve tablet dünyasına yeni bir soluk getirmesi umuluyor.

Mevcut Nexus 7 tabletler NVIDIA’nın Tegra 3 işlemcisini barındırıyorlar ancak Google, Tegra 3’ün 4G yani LTE bağlantısını desteklememesi ve bunu gerçekleştirmek için oldukça detaylı bir çalışma gerçekleştirmeye gerek duyması nedeniyle yeni nesil Nexus 7’de Qualcomm’un Snapdragon S4 işlemcisine geçiş yapmayı düşünüyor. Zira Snapdragon S4 çok daha kolay bir şekilde 4G bağlantısının sunulmasını sağlayacak altyapıya sahip.

Ancak CES 2013 fuarında tanıtılan Tegra 4 işlemcinin ise çok daha fazla oyun performansı sunacağı da bir gerçek. Snapdragon S4’e yapılacak geçişin, tabletlerinde oyun oynamak isteyen pek çok kullanıcının ikinci defa düşünmesine neden olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

BlackBerry Z10'dan inanılmaz satış rakamları

YORUMLAR