Yeni Nesil Pasaportlar Görücüye Çıktı

Yeni Nesil Pasaportlar Görücüye Çıktı

Yeni nesil pasaportlar görücüye çıktı. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden aldığımız pasaportlarda yer alan kişisel bilgilerin olduğu bölüm, yeni TC kimlik kartlarında kullanılan polikarbon malzemeden yapılacak. Böylece pasaportlar sahteciliğe karşı daha güvenli bir hale gelecek.

İnkjet (mürekkep püskürtmeli) baskılı ve kişisel bilgilerin yer aldığı çiplerin arka kapakta yer aldığı mevcut pasaportlar, değiştirilerek şahsi bilgilerin olduğu sayfa, yeni TC kimlik kartlarında olduğu gibi polikarbon malzemeden yapılacak.

Avrupa Birliği Vize Serbestliği kriterlerinden Yüksek Güvenlik Unsuru (Genişletilmiş Erişim Kontrolü) özelliğini de destekleyen yeni pasaportlar, sahteciliğe karşı daha güvenli olacak şekilde üretilecek.

Yeni Nesil Pasaportlar İlk Kez Görüldü

Pasaport sahibinin bilgileri, polikarbonun üzerine lazerle yazılacak ve çipler de aynı sayfada yer alacak. Polikarbon malzemeden imal edilecek yeni nesil pasaportlar, mevcut pasaportlara göre daha dayanıklı ve uzun ömürlü olacak.

Yeni nesil pasaportlarda birden fazla güvenlik katmanı bulunurken vize ve giriş-çıkış damgasının uygulandığı diğer 38 sayfada, Türkiye'nin değişik tarihi ve turistik yerlerinin imajları olacak.

YORUMLAR