Yeni Nesil Samsung Akıllı Telefonlarda 4GB RAM Kullanılacak

Yeni Nesil Samsung Akıllı Telefonlarda 4GB RAM Kullanılacak

Samsung Electronics, sektörün ilk 8 gigabit veya 1 Gigabyte LPDDR4 belleğini geliştirdi. Sonraki nesil akıllı telefon ve tabletlerde kullanılması muhtemel bellek ile sektörde bir ilki başaran koreli devin yüksek performans sunan DDR4 belleğinin detayları haberimizde.

Samsung'un 20 nanometre sınıf işlemci teknolojisi kullanarak ürettiği 4GB LPDDR4 belleği, LPDDR3 veya DDR3 belleklere göre %50 daha yüksek performans, %40 daha az enerji tüketimi sunuyor. Saniyede pin başına 3200 megabit veri transferine imkan tanıyan yeni nesil bellek, LPDDR4 DRAM için standart bir teknik özellik olan Düşük Voltaj Salınımını Durdurma Mantığı girdi/çıktı arayüzünü kullanıyor.

Güney Koreli devin yeni 4GB belleği, mobil uygulamalar için üst düzey performans ve enerji verimliliği sunarken, son kullanıcıların işlemlerini daha hızlı yapabilmelerini, uygulamalardan daha hızlı yanıt alabilmelerini, daha gelişmiş özellikleri kullanabilmelerini ve daha yüksek çözünürlüklü ekranlara sahip olmalarını sağlayacak. Tüm bu işlemlerin daha az pil tüketimiyle mümkün olması da yeni belleğin avantajlarından birisi.

Samsung'un yeni 4GB LPDDR4 RAM çözümünü sonraki nesil mobil cihazlarında kullanacağı tahmin ediliyor. Galaxy Note 3 cihazında kullanılan 3GB LPDDR3 (6GB) paket çözümünün bu yılın başlarında tanıtıldığını düşündüğümüzde 4GB RAM'li Note 4 görmemiz olası.

Nokia, Orta Seviye Phableti Lumia 1320'yi Çin'de Satışa Sundu

YORUMLAR