Yeni Nesil Xbox için EA ve Microsoft Ortaklığı Duyurulabilir

Yeni Nesil Xbox için EA ve Microsoft Ortaklığı Duyurulabilir

Playstation 4’ün duyurusunun ardından gözler Microsoft’un yeni Xbox konsoluna çevrildi.

8 yılın ardından yeni nesil bir konsolla izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanan Microsoft, Xbox 720’nin duyurusunu ne zaman yapacağına dair bir açıklama yapmadı. Ancak görünen o ki Microsoft duyuru için E3 2013’ü beklemeyecek. Üst üste gelen haberler konsolun Nisan ayında gösterileceğini işaret ediyor.

Hatta gösterimin detaylarına dair birkaç söylenti bile ortaya çıkmaya başladı. İsmini açıklamayan iki farklı kaynak, CVG’ye Microsoft’un EA ile özel bir ortaklık yaptığını ve bunu yeni Xbox’ın duyurusunda açıklayacağını iddia etti.

Sony’nin Playstation 4 etkinliği sırasında Activision, Blizzard gibi firmalarla duyurduğu özel ortaklıklarına, Microsoft’tan bu tarz bir karşılık gelebilir. Sonuçta Square Enix, Capcom gibi 3. parti firmaların yer aldığı Playstation 4 etkinliğinde EA boy göstermemişti.

Peki Microsoft’un EA ile anlaşması ne boyutta olacak? Activison’ın Playstation 4 için getireceği özel içerikler gibi bir ortaklık mı söz konusu olacak, yoksa daha fazlası mı? Bu konu üzerine bir kısım söylenti, Battlefield 4’le alakalı bir şeyler görebileceğimizi işaret ediyor.

Söylentilerin doğruluk payını görmek için yeni Xbox’ın duyurusunu beklememiz gerekecek.

Konsol Savaşları - İlk Bölüm

YORUMLAR