Yeni Nesil YouTube İzleyicileri İçin YouTube Go Yayında

Yeni Nesil YouTube İzleyicileri İçin YouTube Go Yayında

Google, internet alt yapısı güçlü olmayan ülkedeki kullanıcılar için geliştirdiği YouTube Go uygulamasını kullanıma açtı. YouTube’un daha fazla ülkede erişilebilirliğini artırmak amacıyla baştan tasarlanan yeni YouTube uygulamasında mobil veri kullanımı en aza indiriliyor.

Google’ın gelecek nesil kullanıcılara video paylaşımı ve deneyimi konusunda yardımcı olan yepyeni bir uygulama olduğu belirttiği YouTube Go, Hindistan’daki kullanıcıların görüşleri dikkate alınarak baştan tasarlanmış. İnternet bağlantı hızı güçlü olmayan ülkelerde YouTube’a bağlılığı artırmak amacıyla geliştirilen yeni YouTube mobil uygulamada fazla veri tüketimi istense de mümkün değil. Gerek arayüz gerekse de sunduğu seçeneklerle kullanıcının mobil internet paketinden en az şekilde harcama yapıyor.

Hali hazırda tüm platformlarda kullanılabilir olan YouTube uygulamasından farklı olarak videoları istenilen kalitede indirip çevrimdışı izleme imkanı tanıyan YouTube Go, bu özelliğiyle sadece Amerika’daki kullanıcıların erişebildiği abonelik modelli YouTube Red servisinden ücretsiz olmasıyla ayrılıyor. Videoları önizleme, internetsiz paylaşma uygulamanın dikkat çeken özellikleri arasında.

Kullanıcıların YouTube uygulamasında görmek istediği tüm özellikleri ücretsiz sunan YouTube Go, şu anda Hindistan’da kullanımda. Uygulamanın resmi sayfasına giderek kaydınızı yaptırıp indirilebilir olduğunda haberdar olma şansına sahipsiniz.

Youtube'un Yeni Sosyal Ağı: Youtube Community

YORUMLAR