Yeni Oculus Rift Crescent Bay Prototipi Ortaya Çıktı

Yeni Oculus Rift Crescent Bay Prototipi Ortaya Çıktı

Oculus Rift uzun yıllardır üzerinde çalışılan bir sanal gerçeklik gözlüğü olarak belli aralıklarla yeni prototiplerle karşımıza çıkıyor ve her prototipte cihazın biraz daha iyi bir hale geldiğini görebiliyoruz. Oculus'un Facebook tarafından satın alınması da zaten cihazın geleceğinin oldukça parlak olduğunu bizlere gösteriyor. Her ne kadar şimdiye dek son tüketiciye sunulan bir modeli yayınlanmış olmasa da, gelişim bu hızla devam ederse bir kaç sene içerisinde birer Oculus Rift alma şansı doğacak gibi görünüyor.

Los Angeles'ta gerçekleştirilen Oculus Connect konferansında ortaya çıkan yeni Oculus Rift: Crescent Bay prototip modeli ise şirket için oldukça büyük bir adım olarak görülüyor. Zira önceki modellerin günlük hayatta kullanım zorluğu yaratan tasarımının büyük oranda üstesinden gelinmiş ve daha kullanışlı bir yapı elde edilmiş. Hem görüntü kalitesindeki üst düzey iyileştirmeler, hem de cihazla birlikte gelen kulaklıklar tam bir sanal gerçeklik deneyimi elde etmek için kullanıma hazırlar.

Lakin bu cihazda da bir kablo yer aldığı için tam olarak serbest hareket etmenizin önünde kablo engelinin olduğunu belirtmek gerek. Ancak cihazın bu performansla geliştirilmeye devam etmesi durumunda kablo sorununun da ortadan kalkacağı kesin.

Samsung Gear VR'dan daha iyi bir görüntü kalitesine sahip olan ve bunu kullanıcıya en gerçekçi şekilde sunabilen Oculus Rift: Crescent Bay prototipinin yanında mobil cihazlar için bir VR uygulamasının yayınlanacağı da açıklananlar arasında. Hazırlanan bu uygulama Samsung Gear VR ile de uyumlu bir şekilde çalışacak ve kullanıcıların web gezintilerini direkt olarak VR cihazlarından gerçekleştirmeleri mümkün hale gelecek.

Şimdilik cihaza dair tüm teknik detaylar ortada değil ancak ilerleyen günlerde Oculus bizi şaşırtmaya devam edecektir.

Google Nexus 9 çok yakında piyasaya sürülecek

YORUMLAR