Yeni Office Web Uygulamaları Şimdi SkyDrive’da

Yeni Office Web Uygulamaları Şimdi SkyDrive’da

Office Web Uygulamaları’nın ön izlemesi Temmuz ayından bu yana kullanıcıların yardımıyla yürümekteydi. Bu kullanım skalası ve genel kullanıma yönelik yapılan binlerce geri bildirim, son Office Web Uygulamaları güncellemesinin kalitesinin geliştirilmesine yardımcı oldu. Ayrıca müşteri isteklerinin ve sorunlarının da dikkate alınması sonucunda Office Web Uygulamaları’nın ayarları IE10, Windows 8, ve iOS 6 ile çalışabilecek şekilde yapıldı.
Bugün en son ve en büyük Office Web Uygulamaları deneyimi, SkyDrive ve Outlook.com’da kullanılabilir durumda.

Office Web Uygulamaları, 2010’da ilk kullanıma sunulduğundan bu yana, her zaman en çok erişilen en yaygın Office araçlarından biri oldu. Tek tarayıcı ile belgelerinize ulaşabiliyorsunuz ve istediğiniz kişiyle, istediğiniz yerden iletişim kurabiliyorsunuz. Bu sürümde, düzenleme ve biçimlendirme kontrollerini eklemek, Web Uygulamaları üzerinden tutarlı yazma/iş birliği desteği ve tabletlerde düzenleme yapabilme olanağını da içeren genişletilmiş aygıt desteği üzerine yoğunlaşıldı. Microsoft’un tasarım dili aracılığıyla uygulamalarda yeni bir görünüm ve his bulunuyor.

Word Web Uygulaması'nda, yeni görüntüleme ve yorum ekleme desteğini de içeren, grafikler görseller ve düzen bulunuyor. Yeni sayfa düzeni araçları, resim araçları ve kelime sayımı gibi, sık kullanılan özelliklere sahip Word ile doğru bir tarayıcıdan belgelerinizi biçimlendirin ve tasarlayın.


Excel Web Uygulaması ile hücreleri birleştirme, otomatik sığdırma sütunları, formül asistanı ve doldurma ve otomatik toplama gibi temel tablo özelliklerini elde etmeniz mümkün. 3D desteği içeren yüksek uyumlulukta çizelgelerle verilerinizi görselleştirebilirsiniz. Şimdi bunları tarayıcınızda yazdırabilir, sayfa ekleyebilir, yeniden adlandırabilirsiniz.


PowerPoint Web Uygulaması’nda yüksek çözünürlüklü slaytlar, tam geçişler ve görüntülenebilir yorumlar  ile sunumlar masaüstünde yapılıyor gibi görünecek. Şimdi ses ve video oynatma desteği de içeren uygulama, tablet ya da telefonda da kullanılabilecek.

OneNote Web Uygulaması’nda artık aradığınız şeye bir sayfada arama yaparak daha kolay şekilde ulaşabileceksiniz. 

Bu özellikleri ve daha fazlasını artık SkyDrive üzerinden bulmak ve kullanmak mümkün.

YORUMLAR