Yeni Pokemon Oyunu Çıktı!

Pokémon Playhouse

Dünyanın en sevilen fantastik evrenlerinden Pokémon, iOS ve Android platformunda bu sefer çocuklara yönelik hazırlanan Pokémon Playhouse isimli oyunla tekrar karşımıza çıktı.

2016'nın yaz aylarına döndüğümüzde, çocuk ve yetişkin denemeden herkes telefonlarının ekranlarına kitlenmiş, küçük yaratıklar aramaya başlamışlardı. Yağmur, çamur, kimi yerlerde kar, fırtına demeden Pokémon aramaya koyulan, devasa bir kitle vardı. Oyunda yaşanan sunucu problemleri, yenilemeyen hileciler ve Türkiye gibi bölgelere bir türlü resmi çıkışını yapamaması, Pokémon GO için zillerin çalmasına sebep olmuştu. Yaz aylarından sonra hızlı bir düşüşe geçen Pokémon GO, bugünlerde neredeyse oynanmıyor olsa bile Niantic Labs, The Pokémon Company ve Nintendo'ya akla hayale gelmeyecek bir para kazandırmıştı.

Pokémon oyunu yapmaktan yılmayan The Pokémon Company, bugün yaptığı açıklamayla Google Play ve App Store üzerinden yeni bir Pokémon oyunu indirilebileceğini açıkladı. Çok küçük yaştaki Pokémon hayranlarına yönelik hazırlanan Pokémon Playhouse, bir evcil hayvan oyunu gibi çalışıyor ve yakaladığınız Pokémon'ları beslemek ve temizlemek gibi görevler sunuyor. Yakaladığınız Pokémon'lara dair küçük hikayeler de okuyabildiğiniz Pokémon Playhouse'a dair daha ayrıntılı bilgileriyle hemen aşağıdaki videodan alabilir ya da oyunu indirip, direkt deneyebilirsiniz.

YORUMLAR