Yeni Red Dead Oyunu Geliyor

Yeni Red Dead Oyunu Geliyor

Rockstar Games’in konsollarda fırtınalar estiren yapımı Red Dead için çok sıcak gelişmeler yaşandı. Rockstar Games’e ait resmi bir blog sayfasında yapılan açıklama Red Dead adına yeni bilgileri gün yüzüne çıkarttı. Yapılan açıklamada “ Bizler Red Dead’ı çok sevdik ve siz değerli hayranlarımızın da bu oyunu sevdiğini gördük yeni bir Red Dead macerası için hepimiz heyecanlıyız “ sözlerine yer verildi.

L.A. Noire ve Bully gibi yapımlar adına yapılan açıklamalarda; "Bu oyunlar için aceleci davranmadığımızın farkındayız ancak bunun anlamı yeni oyunlar gelmecek değil , yeni Red Dead oyunu için bizleri takip etmeye devam edin." sözleri aktarıldı.

Daha önceden yapılan bir iş ilanında açık dünya bir oyunda çalışmak üzere tasarımcı aranıyordu. Bu sıralar GTA V ile bir hayli meşgul olan Rockstar Games yeni bir yapımı neden araya sıkıştırmasın ki? Serinin hayranları bilecektir Red Dead’in ilk oyunu yani Red Dead Revolver Playstation 2 ve Xbox için çıkış yapmıştı, ikinci oyun Red Dead Redemption ise Playstation 3 ve Xbox 360 için çıkış yaptı. Rockstar Games yeni bir Red Dead oyunu için gelecek nesli bekliyor olabilir.

Bu sıra yeniden oyun gündeminin en tepesinde yerini alan Rockstar Games sessizliğini bozdu bir kere bakalım bizleri daha ne gibi duyurular bekliyor bekleyip göreceğiz.

YORUMLAR