Yeni Samsung Gear VR Gözlük Seti Türkiye'de Satışa Çıkıyor

Yeni Samsung Gear VR Gözlük Seti Türkiye'de Satışa Çıkıyor

Samsung Electronics, yeni model sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR'ın, Oculus tarafından desteklenen kontrol cihazıyla birlikte bugün Türkiye'de satışa çıktığını duyurdu.

Yeni Gear VR sanal gerçeklik setiyle beraber gelen kontrol cihazı, oldukça ergonomik ve yuvarlak hatlara sahip. Kontrol cihazı bu tasarımı sayesinde tek elle rahatlıkla kullanılabiliyor.

Kontrol cihazının üzerinde yer alan "Ana Ekran, Ses ve Geri tuşları", kullanıcıların tüm fonksiyonlara kolaylıkla ulaşmasını sağlıyor. Gear VR sanal gerçeklik seti, kullanılmadığı zaman kumandasının taşınabilmesi için başlık üzerinde yer alan bir kayışta taşınabiliyor. Yeni Gear VR setleri, dahili adaptörleriyle hem mikro USB hem de USB Type-C destekleyecek şekilde tasarlanmış.

Yeni Gear VR, düzgün bir izleme tecrübesi yaşatmak için 101 derece FOV'a (Görüş Alanı) sahip. Set, 42mm'lik lenslerden kaynaklanan hareketli görüntülerden oluşması muhtemelen baş ağrılarını da en aza indirecek bir teknolojiye sahip.

Samsung'un mobil ve aksesuar online mağazasında bugün (12 Eylül) itibarıyla satışa çıkan yeni Samsung Gear VR setlerinin satış fiyatı 449 TL olarak belirlendi.

Samsung Yeni Oculus VR Setini Tanıttı

Samsung Gear VR 782 Bin Satarak Zirveye Oturdu

YORUMLAR