Yeni Spider-Man Oyununun Çıkış Tarihi Açıklandı

Yeni Spider-Man Oyununun Çıkış Tarihi Açıklandı

Insomniac Games'in geliştirdiği yeni Spider-Man oyununun çıkış tarihi açıklandı. Ayrıca oyunun ön sipariş hediyeleri ve Collector's Edition isimli paket gösterildi.

PS4 özel oyunu olacak olan yeni Spider-Man oyunu E3 2017'de bir videoyla tanıtılmıştı. Bildiğiniz üzere şimdiye kadar bir sürü Spider-Man oyunu yapıldı. Ancak, Insomniac Games'in yaptığı Spider-Man oyunları eski oyunlara hiç benzemiyor. Geliştirici firma yaptığı oyunla tam bir sanat eseri yaratmış.

Yeni Spider-Man oyununun eski oyunlara benzemediğini söylemiştik. Canlandırdığımız karakter yıllardır şehri koruyor. Karakterimizin oyundaki yaşının 23 olduğu söylenmişti. Dolayısıyla yıllardır Spider-Man olan bir karakteri yönlendireceğiz. Oyunda ağ kullanımına bir hayli önem verilmiş. Spider-Man: Homecoming filminde gördüğümüz ağ çeşitliliği, bu oyunda da mevcut. Ağ bombası, ağ atan drone gibi daha adını sayamadığım bir sürü silahımız bulunuyor.

 

Gelelim oyundaki kostümlere. Oyunda birden fazla kostümümüz olacak. Şu anda bilinen kostümler arasında standart kostüm, Noir, Iron Spider bulunuyor. Oyuna Spider-Man: Homecoming'deki kostüm ile başlayacağız. Daha sonrasında tanıtım videolarında gördüğümüz beyaz büyük örümcekli kostüme geçeceğiz. Oyundaki kostümler sadece görünüş olarak farklılık yaratmakla kalmayacak. Her kostümün farklı özellikleri olacak. Örneğin bazı kostümler daha fazla zırh sağlarken, bazı kostümlerde daha fazla ekipman şansı sunacak.

Spider-Man oyunu, 7 Eylül 2018 tarihinde raflardaki yerini alacak. Oyunu ön sipariş eden oyunculara Spider-Punk ve 2 adet gizli kostüm; spider-drone aleti hediye edilecek. Ayrıca Spider-Man avatarı, PS4 teması ve 5 yetenek puanı verilecek.

Oyunun Collector's Edition isimli paketi de tanıtıldı. Bu paket içerisinde ekstra olarak oynanabilecek bölümler, karakterler ve kostümler bulunuyor. Ayrıca paketin içerisinde büyük bir Spider-Man figürü, özel bir kitap ve küçük bir sanat kitabı yer alıyor. Collector's Edition isimli paketin fiyatı 149.99 dolardan satışa sunuldu.