Yeni Star Trek, Sevenlerini Gülmekten Bayıltabilir

Yeni Star Trek, Sevenlerini Gülmekten Bayıltabilir

Seth MacFarlane'in yapım ve yönetiminde kurgulanan Star Trek serisinin İlk orijinal fragmanı "Orville" oldukça matrak görünüyor.

Star Trek Discovery serilerinin yarattığı o şaşalı hava biraz farklı olarak devam edecek gibi. FOX'un prodüksiyonuyla başlayacak olan komedyen ve yapımcı Seth MacFarlane'in yeni projesi Star Trek Orville'ın hedefi seyirciyi heyecanlandırmak değil, güldürmek. Yani yepyeni bir Star Trek parodisine hazır olmakta fayda var.

Fox kanalı, MacFarlane ve Adrianne Palicki'yi boşanmış bir çift olarak şovun tam kalbine yerleştirmiş. Bu durumda Atılgan benzeri uzay gemisinde hem seyirci ham de mürettebat için hayat çok daha çekilmez olmuş. Star Trek Orville dizisinin ilk fragman bugün yayınlandı.

Baştan aşağı Amerikan esprilerine dayalı durum komedileriyle bezenmiş olan dizi, büyük olasılıkla dünya çapında bir ses getirmeyecek, ancak yine de Seth MacFarlane senaryolarına alışık olan bünyeler diziyi eğlenceli bulabilirler. Oldukça rafine ve alışılagelmedik esriler yapan MacFarlane'in şovlarının hayranı değilseniz, bu yeni yapımda fazlaca dudağınızı büküp, ekrana anlamsızca bakabilirsiniz, ancak Star Trek The Orville dizisinde, bu sefer tüm bu sistem mükemmel bir şekilde çalışıyor gibi duruyor. Star Trek dizisinin bir parodi olması ve romantik dinamiklerin eklenmesi eğlenceli bir dokunuş olmuş.

YORUMLAR