Yeni Stephen Hawking Kehaneti: Dünya Son 100 Yılına Girdi

Yeni Stephen Hawking Kehaneti: Dünya Son 100 Yılına Girdi

Dünya'nın geleceğine dair pek iyimser söylemleri olmayan ünü fizikçi Stephen Hawking, kehanetlerine bir yenisini ekledi. Hawking, 100 yıl içinde gezgenden ayrılmamız gerektiğini söyledi.

Stephen Hawking, insanlığın hayatta kalma döngüsünün devam edebilmesi için gezegeni 100 yıl içerisinde terk etmesi gerektiğini savunan teorisini yineledi. Daha önce Hawking aynı teorisi ile ilgili farklı zaman dilimleri dile getirmişti.

Aslında 2015 yılından itibaren Hawking teorileri, insanlığın Dünya'dan ayrılması gerektiğini hep yineliyor. Bir BBC belgeselinde yine konuyla ilgili olarak konuşan ünlü fizikçi Hawking, insanlığın dünyadaki vaktinin giderek kısaldığını yineledi. Belgeselde Hawking, iklim değişikliği, asteroit çarpması, salgın hastalıklar ve aşırı nüfusun gezegende var olmaya devam ettiğimi sürece insanlığı artan ve yoğun tehditlerle yok olmaya sürükleyeceğini ifade etti.

Ancak Hawking, bu belgeselde, insanlığın gezegeni terk etmek için kullanması gereken teknolojilere sahip olabileceğini de söyleyerek yüreklere su serpti.

Stephen Hawking'in Sesi Olmak İçin Sıraya Girdiler

Stephen Hawking Uzaya Gidiyor

Stephen Hawking İnsanlığın Geleceği İçin Yatırım Yapıp Uzaya Açılmak Lazım Dedi

YORUMLAR