Yeni Ücretsiz DOOM Oyununu Kaçırmayın!

Yeni Ücretsiz DOOM Oyununu Kaçırmayın!

Eğer düşük dosya boyutuna sahip olan ve yüksek eğlence sunan bir oyun oynamak isterseniz size güzel bir haberimiz var. MiniDOOM, ücretsiz olarak bütün oyun severlere sunuluyor. Hatırlanacağı üzere ilk DOOM oyunuyla günümüzden 23 sene önce, 1993 yılında tanışmıştık. DOOM, Wolfenstein, Duke Nukem 3D gibi oyunların dikkat çeken yönü ise çıktıkları dönemde 3 boyut devrimini başlatmış olmalarıydı. DOS platformunda çalışan bu oyunlar 3 boyutlu görünüme sahip FPS oyunlarının ataları konumundalar. Peki bu oyunlar 3 boyutlu olarak tasarlanmak yerine 2 boyutlu olarak tasarlanmış olsalardı nasıl bir yapıya sahip olurlardı? İşte MiniDOOM bize bu sorunun cevabını veriyor.

Bir 2 boyutlu aksiyon - platform oyunu şeklinde tasarlanmış MiniDOOM, orijinal DOOM oyununa sadık kalınarak hazırlanmış. Oyunda yine aksiyonun dozu korunurken cehennemden gelen iblislerle savaşıyoruz, ayrıca kullandığımız silahlar da aynı. Değişen tek şey görünüm.

MiniDOOM sadece 11 MB dosya boyutuna sahip olmasıyla internet kotası ve depolama alanı dostu bir oyun. MiniDOOM'u ücretsiz indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Kasım 4. Hafta)

DOOM'un Geliştiricisi id Sofware 3 Alanda Guinness Rekorlar Kitabı'na Girdi

YORUMLAR