Yeni Windows 10 Önizleme Sürümünde Gelecek Yenilikler

Hatırlanacağı üzere Microsoft 30 Eylül tarihinde yeni işletim sistemi Windows 10'u tüm dünyaya tanıtmıştı.

Yeni Windows 10 Önizleme Sürümünde Gelecek Yenilikler

Hatırlanacağı üzere Microsoft 30 Eylül tarihinde yeni işletim sistemi Windows 10'u tüm dünyaya tanıtmıştı. Bu tanııtımın 1 gün ardından da Windows 10 önizleme sürümünü Windows 10 Teknik Önizleme adı altında yayınlamıştı. Kullanıcılar bu önizleme sürümü indirerek Windows 10'u kendi bilgisayarlarında deneme fırsatı elde etmişlerdi. Fakat bu Windows 10 önizleme sürümünün ilk versiyonu Windows 10 tanıtımında bahsedilen özelliklerin hepsine sahip değildi. Microsoft kullanıcıların Windows 10 önizleme sürümüyle ilgili geri bildirimlerini göz önünde tutarak Windows 10 önizleme sürümüne zamanla yeni özellikler ekleyeceğini ve geliştireceğini açıklamıştı.

Windows 10 Teknik Önizleme için yayınlanan son güncellemede Windows 10'a has yeni bir özellik olan "Notification Center" - Bildirim Merkezi önizleme sürümüne eklenmişti. İşte yeni Windows 10 önizleme sürümünde bu özellik daha da geliştiriliyor. Yerinin değişmesi söz konusu olan Notification Center görev çubuğundaki saatin solundan daha kolay erişilebilecek sağ tarafa taşınabilir.

Yeni Windows 10 önizleme sürümüyle gelmesi beklenen bir diğer yenilik daha iyi pencere animasyonları. Bilindiği üzere Windows uygulamaları Windows 8'den farklı olarak Windows 10'da pencereler içerisinde çalıştırılabiliyor. Bu pencerelerin açılış ve kapanış animasyonları artık daha şık görünecek. Ayrıca kullanıcılara bu animasyonları tamamen iptal etme imkanı da verilecek.

Microsoft, Windows 10 önizleme sürümü için yayınladığı güncelleştirmelerin arasında çok uzun bir aralık bırakmamakta. Bu yeniliklerin önümüzdeki günlerde uygulanmasını bekleyebiliriz.

Windows Phone 8 Kurulu Tüm Cihazlar Windows Phone 10'a Güncellenebilecek

YORUMLAR