Yeni Xbox'ın Geliştirme Kiti Satıldı

Yeni Xbox'ın Geliştirme Kiti Satıldı

Yeni konsolu hakkında hiçbir resmi açıklama yapmayan ve açıklama yapmaktan da kaçınan Microsoft'un başı bu aralar fazlasıyla dertte. Her seferinde yeni konsollarından çok Xbox 360'ı öne süren Microsoft şu an Xbox 360 sahibi olmak en mantıklısı çünkü geliştirilen Kinect teknolojisi ile birlikte Xbox 360'ın ömrününde uzadığı belirtiliyor.

Gelelim asıl şok etkisi yaratan konuya, bir kullanıcı sözde yeni Xbox geliştirme kitini eBay üzerinden satılığa çıkarttı. Bu konuda birçok farklı söylenti internette yayılmaya başlandı bile, birçok kişi bunun asılsız bir haber olduğunu iddia ederken bazı kullanıcılarda bu geliştirme ktinin sızdırıldığını ve bu olayın gerçeklik payının olduğunu söylüyor. İşin enteresab tarafı ise bu sözde yeni Xbox'ın geliştirme kiti 20 bin dolara bir kullanıcı tarafından satın alındı

Şimdilik kimin satın alındığı bilinmiyor olsa da bununla ilgili söylentilerde mevcut. Kimi kullanıcıya göre bu sözde geliştirme kiti Microsoft'un en büyük rakibi Sony tarafından satın alındı, bazı kullanıcılar ise Microsoft'un olaya müdahale ederek bu sözde geliştirme kitini kendisinin satın aldığı söylentiler içinde yer alıyor. PC kasası içinde satışı yapılan geliştirme kitinde blu-ray teknolojisi kullanmış durumda, zaten bununla ilgili yani yeni Xbox modelinin blu-ray okuyucu kullanacağına dair birçok haber ve söylenti mevcuttu.

Bakalım bu şok etkisi yaratan duruma Microsoft bir açıklama getirecek mi yada gerçekten bu sözde geliştirme kiti gerçek olabilir mi? Bunu önümüzde ki günlerde göreceğiz.

YORUMLAR