Yeni Yayınlanan Mobil Fallout Oyunu Ünlü Mobil Oyunların Bileğini Büküyor

Yeni Yayınlanan Mobil Fallout Oyunu Ünlü Mobil Oyunların Bileğini Büküyor

Şüphesiz ki bu sene düzenlenen E3'te dikkati en çok üzerine toplayan oyunlardan biri Fallout 4'tü. Fakat Bethesda'nın E3 2015'teki sürprizleri sadece Fallout 4 ile de sınırlı değildi. Firma mobil cihazların ilk Fallout oyunu olacak olan Fallout Shelter'ı resmi olarak E3 2015'te duyurdu ve oyunculara tanıttı. Hatta oyun tanıtımla aynı zamanda iOS uygulama marketi App Store üzerinde oyunseverlerin beğenisine sunuldu.

Fallout Shelter temel olarak şehir kurma simülasyonu oyunlarına benzeyen bunun yanında Sims tarzı öğelere de sahip olan bir "Vault" yönetim oyunu. Oyunda insanların nükleer felaketten kaçarak sığınabilecekleri "Vault" adlı yer altı sığınaklarını kuruyoruz ve geliştirmeye çalışıyoruz. Vault'umuzu geliştirdikçe yeni insanlar aramıza katılıyor ve onlara yeni odalar açmamız gerekiyor. Vault'a yerleşen insanlara doğru işler verdiğimizde ise kaynak toplayabiliyor ve sığınağımızın hızlı bir şekilde büyümesini sağlayabiliyoruz. Bütün bunları yaparken sığınak sakinlerinin mutluluğunu ve güvenliğini sağlamamız da gerekmekte.

Fallout Shelter oyun yapısı olarak ilginç ve eğlenceli bir yapıya sahip. Fakat Fallout Shelter'ın başarılı olduğu nokta tamamen farklı bir konu. Ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz bir oyun olan Fallout Shelter elde ettiği gelir bakımından mobil oyunların en çok gelir eden ilk 3 oyunundan olan Candy Crush Saga'yı geride bıraktı. Oyunun çok kısa bir süredir yayında olduğu, sadece iOS platformu için yayınlandığı göz önünde tutulursa bu küçümsenmeyecek bir başarı. Fallout Shelter bu şekilde ilerlemeye devam ederse gelir rekortmeni Clash of Clans'ı geride bırakması bekleniyor.

Fallout Shelter'ın Android versiyonu da önümüzdeki dönemde çıkış yapacak. Oyunun iPhone telefonlarınızda ve iPad tabletlerinizde oynayabileceğiniz iOS versiyonunu bu bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz:

Sevilen RPG Titan Quest Mobil Cihazlara Geliyor!

YORUMLAR