Yenilenen Flickr Yepyeni Özellikleri İle İddialı Geliyor

Yenilenen Flickr Yepyeni Özellikleri İle İddialı Geliyor

Flickr'ı uzun bir süredir kendini unutturmuş olsa da zamanının en iyi fotoğraf paylaşım ağlarının tek hakimiydi. Yahoo satın almasıyla beraber düşüşe geçmiş olsa da halen yoğun olarak kullanılan bir servis. Birkaç hafta öncesine kadar sesi soluu çıkmayan Flickr birbiri ardına yeniliklerini patlatmaya başladı. Üzerindeki tozu atıp yenilendiğinin ve yeniliklerinin haberini verdi.

Flickr, yaptığı bir dizi değişikliği ve yeni görünümü hakkında resmi blog sayfasında bir duyuru yayınladı. Duyuruda yer alan satır başları neler ve eski-yeni Flickr arasındaki en önemli farkı bir resim ile anlatmaya çalışalım.

  • Pro kullanıcılar için 2 yeni fotoğraf boyutu ve yenilenen yükleme sistemi.
  • Yüksek çözünürlüklü resimler artık tıkladığınız anda lightbox ile sayfada tam ekran açılmakta.
  • Aynı ekranda fotoğraf hakkında tüm bilgilere erişim sağlayabilme. Lokasyon, tarih, kamera, başlık, açıklama, etiket ve daha fazlası.
  • Yeni tasarım eskisine göre benzer olmasına karşın işleyişi ve kodlaması tamamiyle farklı. Artık Flickr tarayıcı ekran çözünürlüğünüze göre yazıları, resmi ve diğer tüm içerikleri otomatik ayarlayarak size her çözünürlükte yüklenen içeriği güzel gösterebiliyor.
  • API sisteminde de küçük değişikliklere gidilerek yüklenen resimlerin tüm boyutlarını harici sitelerde de gösterebilme imkanı sunuyor.

YORUMLAR