Yenilenen Tasarımıyla Göz Dolduran Yahoo Messenger Çıktı

Yenilenen Tasarımıyla Göz Dolduran Yahoo Messenger Çıktı

Amerikalı iletişim devi Verizon Communications'a geçtiğimiz günlerde 4.83 milyar dolara satılan Yahoo, çekirdek faaliyetlerinin tamamını yeni alıcısına devretmişti. Diğer yandan elde olan ürünleri geliştirme faaliyetlerinin de devam ettiği ortaya çıktı. Son gelen haber ise Yahoo Messenger uygulamasının yeni tasarımıyla masaüstü için karşımıza çıkması oldu.

Yeniden tasarlanan Yahoo Messenger başlangıçta Web, iOS ve Android platformları için gelmişti. Masaüstü yazılımı biraz geri plana atılmış olan mesajlaşma uygulaması içinde adım atıldı ve yeni tasarıma nihayet geçildi. Yahoo'nun Tumblr sayfasında konuyla ilgili yapılan duyuruda, "Bugün sizlerle Windows ve Mac için yepyeni bir Yahoo Messenger uygulamasını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz." ifadeleri kullanıldı. 

Daha hızlı ve daha fazla fotoğraf paylaşmaya olanak tanıyan yeni versiyonda, göndermeyi istemediğiniz mesajları da geri alabiliyorsunuz. Bunların yanında GIF gönderme, grup sohbetleri açma, gönderilen iletileri beğenebilme ve doğrudan e-posta servisinden sohbet etme imkanı da bulunuyor.

Yahoo Messenger Mobil ve Web Platformunda Tamamen Yenilendi

YORUMLAR